Äitykäinen esittelee poikansa peittoa kansalaisille

Missä Aaro-poika? Kyllä mieluummin olisin vastaanottanut kuulumisia nimenomaan juuri hänestä. Kouluikäkin vielä koittaa ja joukkoon on sopeuduttava toisten lailla.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Todella merkillistä salamyhkäisyyttä. Joulutervehdyskin esitettiin vain vanhempien läsnä ollessa ilman Aaroa.
Koko perhe kuvassa olisi ollut sympaattinen näky.

Äänestä

Tämäkin täysin asiallinen ja aiheellinen aloitus poistettiin pika pikaa. Ketä närästi?

Äänestä

Epäilyksiä herättävää salailua. Onko poika suuressakin vaarassa, jos vaikka yksi kuva julkaistaan. Tässä on kovasti tärkeilyn makua.

Äänestä

Aaro on varmaan jossain Itä-Helsingin päivähoito jutussa koska hän sopeutuu silloin uusiin ystäviin ….

Äänestä

Onkohan Aarossa jotain vikaa?
Ulkonäkö kuin Lennulla?
ADHD tai muuta käytöshäiriötä?

Ei Aaroa itseä luulisi kuvat julkisuudessa haittaavan. Onhan jopa kuninkaallisten lapset aina asiallisesti kuvattuina. Aika vaikea on Aaron tuntemattomana pysyä, nimeä ei voi kouluun mennessä salata.

Tietenkin olisi kohteliasta medioiden jättää hänet rauhaan. Hän kun ei itse ole tasavallan presidentti, jonka tekemisiä spekuloida, vaan yksityishenkilö.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Missä Aaro-poika? Kyllä mieluummin olisin vastaanottanut kuulumisia nimenomaan juuri hänestä. Kouluikäkin vielä koittaa ja joukkoon on sopeuduttava toisten lailla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu