Katsoin välikysymystiedotustilaisuutta, ja siellä oli mukana KD:n edustaja.
Eikö hän ollut rukoillut tarpeeksi matalaa polttoaineen hintaa, vai miksi on tehnyt syntiä, jonka seurauksena koko kansa kärsii korkeista autoilun kustannuksista?
Eikö hän ollut rukoillut tarpeeksi matalaa polttoaineen hintaa, vai miksi on tehnyt syntiä, jonka seurauksena koko kansa kärsii korkeista autoilun kustannuksista?
Vastaukset 15
Vanhimmat
Eihän se uskovaisia haittaa vaikka bensa maksaisi mitä.
Uskohan voi siirtää vuoriakin niin eihän se ole mikään temppu siirtää uskolla autoa, vaikka vähän isompaakin maasturia.
Oman elämänsä pastori Patrick Tiainen, joka perusti "Word of Faith Church Finland" nimisen lahkon kertoi seurakuntalaisilleen miten häneltä oli saarnamatkallaan loppunut bensa ja hän oli polvillaan rukoillut Jumalaa ja *hoccus-poccus* bensatankki oli täynnä.
Kaikki seurakuntalaiset uskovait tämän tarinan ja pitivät tätä todisteena siitä, että Tiainen on Jumalan valittu. No sitten kävi niin, että myös homojen "eheytyshoitojen" puolesta saarnannut Tiainen jäi itse kiinni siitä, että petti vaimoaan paneskelemalla miesystäväänsä.
Koska penis on kristitylle kaikki kaikessa, niin peniksensä väärinkäytöstä kiinni jääneen Patric Tiaisen tarina Jumalan taikomasta bensastakin alkoi seurakuntalaisten mielestä kuulostaa huijaukselta. Jokainen normaalijärkinen ihminen tajusi sen varmasti heti.
Miksi jumala loi peräreiän nimeltä sdp?
Jumala huomasi että ei pysty hillitsemään ilmastomuutosta, joten jotain muuta piti keksiä.
Jumala ajaa sähköautolla. Sähkö tulee helvetistä, tosin siirtohinta on huikea.
Jumala näköinen heppu lipui tänään kehätiellä Teslalla ohi.
Bensan polttaminen on syntiä.
Voi jeesus näitä.
Jeesus muuttaisi nykyään veden viinin sijasta bensiiniksi.
Tutkimattomat ovat Herran tiet.
nyt on menossa kansojen köydyttäminen osaa uutta mailman järjestystä,raamatussa kerrotaan miten miehen päivä palkalla saa 2 leipää päivässä ,
Voi että miksi me ei kuuluta Venäjän federaation, EU on perseestä!🤪🤪
Niin, miksi Jumala on Venäjän puolella?
Katsoitko sieltä itärajalta sinne itään päin ja näit että Hän oli Venäjän puolella..?
Jumala patistaa maan matosia siirtymään ekologisten sähköautojen käyttäjiksi.