Kisaturistit.

Anonyymi

Hyvinkäältä oli Pekingissä kaksin kappalein "alppitähti" turisteja. Jokainen lasku"pihalle". Toinen tyllerö taisi päästä peräti muutaman kymmenen metriä. "Hyvin lähti ja fiilis oli hyvä". Voi Jumalavita. Kun kisoihin lähetetään, niin pitäisi olla realistiset saumat edes kahdenkymmenenviiden joukkoon. Sama tilanne on paikkakunnan potkupallisteilla. Ensin pitää olla jotain näyttöjä ennenkuin kannattaa vaatia lisää nurmikenttiä. Kovissa Jalkapallo maissa nuoret ovat hankkineet taidot aivan jossain muualla kuin viheriöillä. Naisleijonat voidaan myös nimetä uudelleen. Tyttö mirrit lienee kuvaavampi.

8

188

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      " Tunnelma oli mahtava, ja voiton avaimet olivat jo hetken käsissäni, kunnes lähdin liikkeelle".

    • Anonyymi

      Onneksi heikoimmat lajit eivät ole mukana olympiakisoissa. Tikanheitto ja joko-joko ym. vastaavat.

      • Anonyymi

        Mutta onhan potkupallo.........


    • Anonyymi

      Ei heti saa mollata . Vastahan he olivat ensimmäisissä arvokisoissa ja haistelemassa arvokisa tunnelmaa. Ja ovat vielä niin kamalan nuoria ehtiivät vielä ties mihin. Ei kukaan ole seppä syntyessään.

      • Anonyymi

        Voihan sen noinkin ajatella, mutta paljon duunia vielä tehtävä. Kalle Palanderkin oli kiltti..


    • Anonyymi

      Kuinkas itselläsi sujuu alppihiihto?

      • Anonyymi

        No, ei suju. Mutta en ole myöskään "kilpaileva" turisti kisoissa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No, ei suju. Mutta en ole myöskään "kilpaileva" turisti kisoissa.

        Onneksi se Kurvinen ei lähtenyt kurvailemaan kisamaisemiin...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4660
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3847
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      184
      3673
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      69
      2098
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1162
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      148
      1109
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      50
      1020
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      914
    Aihe