https://www.kotimaa.fi/artikkeli/kohupoliitikot-valottavat-uskonnollista-ajatteluaan/
Ihan nauratti kun törmäsin tällaiseen artikkeliin. Että kehtaavat rienata uskonnollakin.
Ihan nauratti kun törmäsin tällaiseen artikkeliin. Että kehtaavat rienata uskonnollakin.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Vai törmäsit sinä persujen stalkkaaja ko. uutiseen sinun etsimällä etsien persuista materiaalia somesta kuten sinun kaltaisilla epävakailla vainoajilla tapana on?
https://wordwall.net/fi/resource/6766814/latin/adjective-verum-falsum
Ei tarvitse olla persujen stalkkaaja, itse pitävät huolta persut imagostaan ja media auttaa julkisessa levityksessä. Vai Hakkarainen uskovainen, hehhehhehheh ja Niikkokin.
Öyhötyksen on kuuluttava.
eli uskovaiset ovat entisiä alkoholisteja ?
Jos Jeesuksen pitäisi koota täällä syntisiä, niin varmaan hän löytäisi suurimmaksi osaksi juoppoja ja vaimonhakkaajia.
Hakkarainen pyysi varmaankin pastorilta anteeksi vaimonsa raiskaaminsta, mutta unohti uhrin.
Unohdit huor.ntekijät, kuten Jussin esimerkkinä. Ainakin synnissä siinnyt lapsi siitä todisteena. Lisäksi vihityn vainon kanssa neljä lasta
En mene poliitikkojen henkilökohtaisuuksiin.
Suomalaiset ovat tyypillisiä juoppoja ja vaimonhakkaajia kehenkään henkilökohtaisesti viittaamatta.
Monet ovat, ja nimenomaan nykyisiä, sillä alkoholismi ei parane.
Mites demuli Veijo, joko on kaapissa?
Uskovaisuuteen+liittyy+rikollisuus+ja+muut+pahat+tavat.
Ateistit+tekevät+kansainvälisten+tutkimusten+mukaan+ylivoimaisesati+vähiten+rikoksia+ja+heillä+on+vähiten+avioerojakin.
Suomessa+helluntailaisilla+on+ylivoimaisesti+eniten+avioeroja.+,jonka+on+huomannut+heidän+löehtensäkin+(Ristin+Voitto)
Helluntailainen+johti+suomen+suurinta+pyramidihuijausta+(Wincapita)
Helluntailaisilla+oli+myös+Suomen+suurin+lahjontayritys+(Nova+Group)
Helluntailaisilla+on+myös+useita+miljoonaluokan+petosvyyhtejä.
Helluntailaisia+on+vain+1%+suomalaisista,+mutta+rikosjutuissa+heidän+edustuksensa+on+todella+suuri.
Päivi Räsänen on saanut öyhötyksillään eromaan kirkosta enemmän jäseniä (ainakin 600 000) kuin kaikki maamme ateistit yhteensä. Siinä on ateisteilla miettimistä, miten olla yhtä tehokas kuin Räsänen.
Kertoo hyvin paljon öyhöttäjistä. Ovat uskonnolla sekoittaneet päänsä. Mistä apu?
Perussuomalaiset on siitä hyvä puolue etteivät he hyljeksi kaidalta polulta harhautuneita päihteiden käyttäjiäkään, vaan antavat kokemusasiantuntijoiden ominaisuudessa vertaistukensa uskonveljilleen heidän rikollisista taipumuksistaan huolimatta.
Karmeimmankin rikoksen saa anteeksi, kun vain pyytää ja rukoilee yhdessä saman kokeneiden kanssa. Mielenkiintoista onkin nähdä, tuleeko "Late" Johanssonista persujen seuraava äänikuningas Halmeen ja Hakkaraisen jalanjäljille.
Mahtaako saarnaajat vierailla Breivikin luona kertomassa perussuomalaista helluntaisanomaa?
Ei ole tarvetta, sillä Breivikillä on kyllä pelit ja vehkeet millä seurata perussuomalaispoliitikkojen blogeja, ja omia niistä itselleen tärkeät oikeistopopulistiset elämänohjeet.
Pojat on poikii, vai mitä. No iin synnit on nyt ynohdettu.
Joka kuritta kasvaa se kunniatta kuolee.