Macron haluaa Ranskaan 14 uutta ydinvoimalaa

Ranska luottaa ydinvoimaan ja Saksa luopuu siitä.
https://demokraatti.fi/macron-haluaa-ranskaan-14-uutta-ydinvoimalaa/
3185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

On taas kerran mennyt toimittajilta uutinen melkoisesti pieleen.
Se uutinen oli, että ensi vaiheessa suunnitellaan kuutta uutta reaktoria ja niille ns. optiota joskus myöhemmin tehdä kahdeksan lisää. Eli jos ko. kuusi reaktoria rakennetaan esim. periaatteella kaksi per voimala, tulee silloin kolme uutta voimalaa jne.

Äänestä

Toimittaakohan se areva nuokin voimalat , siis se joka on tehnyt sitä suomenkin uusinta voimalaa .

Äänestä
  • Entä jos lukisit asian niistä uutisista, älä kuitenkaan tuosta 14 voimalan keksijästä!
    Toimittaja mainittiin kyllä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ranska luottaa ydinvoimaan ja Saksa luopuu siitä.
https://demokraatti.fi/macron-haluaa-ranskaan-14-uutta-ydinvoimalaa/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu