Osaako joku kertoa, mitä Perussuomalaiset Halla-ahon johdolla tekivät pakkoruotsin poistamiseksi?
Voisiko joku vastata asiallisesti?
Voisiko joku vastata asiallisesti?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Erilaisia selvityksiä ja aloitteita, hankkeita.
Näin se on.
Nämä on vain Perussuomalaisten lepyttelyyn tarkoitettuja juttuja. Missä on asiasta herätetty keskustelu, mikä olisi vähintä, mitä pitäisi saada aikaan.
Sdp hallitus perui heti pakkoruotsin lopetuksen kokeilun, sen sai timo alkuun mutta seuraava sdp hallitus lahjottiin/kiristettiin rasismin tahtoon.
https://www.tiede.fi/keskustelu/32928/ketju/rkp_n_rasistitausta
Enemmistö öyhötti tapansa mukaan jopa Närpiön tomaateista. Ne ovat kuulemma hengenvaarallisia, koska kasvihuoneita lämmitetään ydinsähköllä. Tämä on todettu Hakkaraisen yliopistion pseudofysiikan laitoksella.
Sinulla Osmium homma luistaakin paremmin, täysin metsässä tarinoinesi.
Kiitos, huomaan että asialinjalla mennään.
Ryyppäsivät veronmaksajien rahoilla. Osallistuivat kyykyttämiseen, vasaroivat ja öyhöttivät rankasti ja armottomasti.
Eivät yhtään mitään.
Siitä tulee itkua ja sitä ei kestä kukaan 🙄
Säälittäviä, väkisin väännettyjä aloituksia, alkaako viherkommareilla loppua aiheet vai järki?
Hieno kommentti älynjättiläiseltä.
Joo on, mutta tosi.
"Viherkommari"???
Et vastannut kysymykseen.
Pidetään ruotsi opetuskielenä ja poistetaan uskonto.
Mitä järkeä on koulussa opettaa uskontoa ja Halla-ahokin lienee uskonnoton.
🙄🙄🙄
Ja venäjää pitää alkaa opiskelemaan myöskin. Ovat persujen tovereita.
Ei demukomut ole persujen ystäviä.
Valinnanvapaus kieliopinnoissa on kannatettavaa. Sinullakin pitäisi olla oikeus valita, "vaikkapa sitten venäjä", pakkoruotsin sijaan.
Onkos aihe Perussuomalaisen puolueen agendalla kovinkin korkealla?
Selvästikään ei ole. Halla-ahon aikana oli kovin hiljaista sillä rintamalla. Ketjun kommentit jatkaa tuttua linjaa.
Hankituista eduista ei luovuta, se on luonnonlaki .
Ainoa vaihtoehto on totaalinen kieltäytyminen ruotsinopetuksesta , eli ottaa nelosen paska aineesta 🤣
Juu, tasainen sarja persukaroiden todistusnumeroihin.