Vihreät helvettiin Suomesta

Anonyymi

Miksei ne muuta Etelä Amerikkaan ja Etelä Eurooppaan katsomaan kuinka tuotetaan päästöjä. Roskat poltetaan kadulla ja sieltä tuodaan huonosti kohdeltujen eläinten lihaa kun tuotanto Suomesta loppuu pian. Hemmetti noita kusipäitä!

10

702

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja vois ne mennä kattoon kaukoidän suurkaupunkien skootteri määrää.Ei täysipäinen enää sanois mitään suomen liikenne päästöistä.

    • Anonyymi

      Tutkimus: pieni ”supersaastuttajien” joukko tuottaa 73 prosenttia maailman päästöistä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000008154832.html

      "Tutkimuksen mukaan päästöt voitaisiin puolittaa keskittymällä pahimpien saastuttajien hiilen sieppaamiseen tai siirtymällä kivihiilestä pois."

      Tuossa olisi merkittävä parannus maailmanlaajuisesti. Vihreillä poliitikoilla on kuitenkin omat näkemykset. Vihreiden ministeri Emma Karin ydinkannatusalueilla Helsingin Vallilassa ja Sörnäisissä polttoaineen hinta ei ihmisiä paljon hetkauta, koska kävelemällä ja pyöräilemällä pärjää vallan mainiosti. Helsingin Punavuoressa asuva nuori vihreä kaupunkiasukas ei voi käsittää, mihin kukaan 2020-luvun ihminen tarvitsee omaa autoa, kun sähköpotkulaudallakin pääsee sinne minne on tarve päästä.

      • Anonyymi

        Eikä varsinkaan jos makoilee vaan kotona ja yöt juhlii sossutuilla.


    • Anonyymi

      Siperiaan.

      • Anonyymi

        Siellä niillä olisi hommaa, voisivat kerätä öljyvuotoja ämpärillä.


    • Anonyymi

      Kyllä sinä Venäjälle kelpaat Siperiaan

    • Anonyymi

      Elä nyt niin kauas laita,halvempi sysätä vihervassut ja vihreät Ukrainaan plakaattien kans julistaan kuinka paljon sodasta koituu luonnolle haitallisia päästöjä,kyllä se Putin sitten hoksaa ittekkin että tuli töpättyä raskaasti,ei Venäläiset sotaa aloittaneet nytkään,hallinto halusi pitää vain todentuntuisen harjoituksen ,edes Venäläiset joukot eivät tiedä missä ovat,saatika että olisi edes sota.Seuraavaan junaan joka on lähdössä Ukrainaan sinne kaikki pipertäjät paasaamaan sodan aiheuttamasta ilmastokatastrofista,ja tietysti ilman asetta rauhanomaisesti!!!!!!

      • Anonyymi

        En tiedä, mitä puoluetta kannattaisin, mutta sen tiedän, että en ainakaan Vihreitä tai heidän apupuoluettaan Koomusta. Molemmat toimivat Suomen etujen vastaiseti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En tiedä, mitä puoluetta kannattaisin, mutta sen tiedän, että en ainakaan Vihreitä tai heidän apupuoluettaan Koomusta. Molemmat toimivat Suomen etujen vastaiseti.

        Koomuksella varsinkin Pietikäinen


    • Anonyymi

      Vihreää mätää.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      183
      6513
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      93
      5422
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      17
      3772
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      123
      3397
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      227
      3223
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      83
      2381
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2108
    8. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1716
    9. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      46
      1701
    10. Läppärit kahviloissa

      Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi
      Kahvilat
      44
      1399
    Aihe