Pt-median Paavo lopettaa pitkän uransa Ruotsin monikulttuurista ja sen ylilyönneistä kirjoittajana. Kertyi kuulema liikaa hörhöjä kommenttiosastolle ja muutenkaan nyt yksi mies aina kaikkea jaksa.
Mistähän tämän jälkeen saadaan vaihtoehtouutisia Ruotsista?
Pt-media lopettaa
4
1366
Vastaukset
- Anonyymi
Sellainen tieto valitettavasti on saatu.
Paavo oli se ekonomisti joka osasi laskea suuruusluokan pakolaisuuden hinnasta kun kukaan ei sitä Suomessa osannut laskea, ei yhtenäkään vuonna.
Tietenkin se kiistettiin, mutta mitään oikempaa ei koskaan esitetty.
Ruotsin tilanteesta ja tapauhtumista on saatu oikeaa ja ajnkohtaista tietoa, joka täällä on nyt toistumassa, aivan kuin jatkuvasti on varoiteltu.
Kun PT-media loppuu, on meidän kaikkien etsittävä tietoa uusista lähteistä mutta emme luovu vaatimasta totuutta valtamedioiden vääristelyjen sijaan.- Anonyymi
Paavo Tajukangasko se myös on ekonomisti? Luulin että Pauli Vahtera on se talousmies. Tajukangasta luulin ihan duunaritaustaiseksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paavo Tajukangasko se myös on ekonomisti? Luulin että Pauli Vahtera on se talousmies. Tajukangasta luulin ihan duunaritaustaiseksi.
Kenen nimi voi olla Tajukangas??
- Anonyymi
Murheellista.
Raakkasin listaltani Alma-median ja Keskisuomalaisen - ja poistot jatkuvat -kunnes poistuu keksien tuputtamien ja tietojen kalastelu.
Minulla on keliakia ja vilja-allergia ..
Tätä portaalia katselen tarkoitukseen valitulla paskakoneella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain607502Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232936- 1421776
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651649Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151458Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671404- 1311153
- 75842
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 52745