Koronan jäljet sodan varjoihin?

Yhtä suurta teatteria, kenties.

Mutta miten kaikki tapahtuikaan:
virusarmeijan alkuperä,
käsittämättömät massarokotukset jne, jne?

Silmät kääntyvät muualle ja osakemiljardöörit siirtävät
sijoituksensa lääkejäteistä vanhakantaisempiin asetehtaisiin.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Näinhän se menee. Iso raha menee sinne, missä suurimmat tuotot.

Äänestä

Rokotuksen takia suomalaisten koulutustaso on laskenut alas kansainvälisestä tasosta. Heti kun vanhemmat saivat rokotukset, lapsien luku- ja laskutaito loppuivat.
Tämä on vakava huoli, pääministerikin ihmettelee ja innovatioi sitä!

Äänestä

Joo kumman sopivasti tuota paskaa tulee tuubasta yhtenään, ei hetken hetkeä että jotain tavallista rauhan elämää tässä voisi elää. Kumman sopivasti tämä tappavan vaarallinen ebolaan rinnastettava korona-virus laimeni ja nyt sopivasti alkaa rähinät tuolla Ukrainassa.

Äänestä

Koko ajan pitää pelätä jotain. Älkää lukeko valtamedian pelkopornolla höystettyjä valeuutisia ja maailma muuttuu heti paremmaksi paikaksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Yhtä suurta teatteria, kenties.

Mutta miten kaikki tapahtuikaan:
virusarmeijan alkuperä,
käsittämättömät massarokotukset jne, jne?

Silmät kääntyvät muualle ja osakemiljardöörit siirtävät
sijoituksensa lääkejäteistä vanhakantaisempiin asetehtaisiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu