PS-nuorison varapuheenjohtaja Joakim Vigeliuksen tekemä paljastusvideo YLEn puolueellisuudesta sensuroitiin tekijänoikeuteen vedoten, vaikka tekijänoikeuslaki sallii klippien käytön sitaatti- ja parodiatarkoituksiin. YLE jäi kiinni housut nilkoissa ja lisäksi vielä harhaanjohti Googlea poistamaan Youtubesta kyseisen videon.
YLE on miehittänyt niin ohjelmat kuin muunkin sisällöntuoton lähinnä punavihreiden ideologian kannattajilla. Koska YLEn toiminta rahoitetaan julkisista varoista, YLEn tulee palvella koko yhteiskuntaa, eikä vain vallalla olevaa punavihreää klikkiä.
Tämäkin tapaus kertonee selkeästi, mitä tarkoittaa median politisointi ja korruptoituneisuus ja miksi YLEn toimintaan tulee puuttua jyrkästi.
YLEn puolueellisuutta käsitelty toistuvasti hallintoneuvostossa.
5
57
Vastaukset
- Anonyymi
mäkeen ja jotain aidosti isänmaallista tilalle.
- Anonyymi
Yle on pilkottava ja määrärahat on ensialkuun puolitettava.
Sen jälkeen vuosittain vähennettävä turhia osia ja rahoitusta sitä myöten.
Musiikkitalojen ym. monumenttirakentaminen lopetettava.
Uutis- ja ohjelmavälitystä ilman omia tuotantoja.
Pöliittiset toimitukset lakkautettava. - Anonyymi
Ei pidä paikkaansa, Convoy mielenosoittajat ovat rikollisia valehtelijoita ja tuollaista rokotekielteisten kusipäiden suut tuleekin tukkia!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?6092772- 1071462
Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh671446Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831370- 1381246
- 1121232
- 1001040
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1351023- 48940
- 47871
