Dinosaurukset olivat lohikäärmeitä!

Anonyymi

Kaikki dinosauruksen luut, joita maanpiiristä on löydetty, ovat peräisin lohikäärmeiltä. Lohikäärmeet olivat isoja petoja, jotka syöksivät tulta. Näistä lohikäärmeistä on runsaasti aikalaistodisteita. Myös Raamatussa mainitaan lohikäärmeet useasti. Ja kyllä, ne elivät rinta rinnan ihmisten kanssa, kunnes Jumala syöksi nämä pedot helvettiin. Kaikki ne luurangot, joita ympäri maanpiirin on löydetty, ovat peruja niiltä lohikäärmeiltä, jotka vielä tepastelivat ja lentelivät maan päällä. Ja ne syöksivät totisesti tulta ja tappuraa suustaan. Lukuisat ihmiset näistä lohikäärmeistä on kertonut läpi maanpiirin. Nykyään lohikäärmeet halutaan tuomita satuolennoiksi Jeesuksen ja Jumalan tavoin ja sitten selitellään niitä isoja luurankoja joidenkin valheellisten dinosaurusten luiksi, jotka muka olisi elänyt ennen ihmisiä. Tätä ajatusta edes Raamattu ei tue. Oltaisiinhan dinosaurusten luominen ja pois ottaminen mainittu luomiskertomuksessakin. Eli ennen ku Jumala loi ihmisen, dinosaurukset otettiin pois.

13

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Raamattu ei ole tieteellinen tai sitä ei voida käyttää todisteena mistään.

      • Anonyymi

        Kyllä raamattu jos mikä on todistuskirja. Sehän todistaa Jeesuksenkin!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä raamattu jos mikä on todistuskirja. Sehän todistaa Jeesuksenkin!

        Me tiedämme historiallisesta Jeesuksesta erittäin vähän, esim. Evankeliumit ovat ilosanomia eivät historiankirjoitusta, eikä aikalaiskirjoituksia ei ole.


    • Anonyymi

      Mukavan lemmikin olis saanut tuosta, eiks noita vois alkaa kloonaamaan yliopistoissa?

    • Anonyymi

      Mitähän bensaa tai kaasua ötökät mahtoi käyttää liekkien tekoon ?? Neste , Gasum ym ym ??

    • Anonyymi

      Niin olivat ta rujen mukaan lohikäärmeitä hirmuliskoja hyviä ja pahoja hirmuolentoja...

    • Anonyymi

      Päättivät asioista....

    • Reptiliaanit on Dragojen eli lohikäärmeiden sukua eli he ovat taas lentävien lohikäärmeiden sukua!

      • Anonyymi

        Tarkoitatko Dracojen?
        Reptiliaanit ovat mielikuvituolentoja, toivottavasti et oikeasti usko niiden olemassaoloon.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Tarkoitatko Dracojen?
        Reptiliaanit ovat mielikuvituolentoja, toivottavasti et oikeasti usko niiden olemassaoloon.

        Juu, kyllä tarkoitin Dracoja.


      • Anonyymi
        Perhosvaikutus kirjoitti:

        Juu, kyllä tarkoitin Dracoja.

        Onkos ne kotoisin Lohikäärmeen tähdistöstä?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Onkos ne kotoisin Lohikäärmeen tähdistöstä?

        Emmätiiä kysy niiltä! 😂🤣


    • Anonyymi

      Moni lättäpää ymmärtää aivan raamatullisesti, että dinosaurukset olivat lohikäärmeitä ja ne eli ihmisten kans yhtaikaa. Mm Behemoth, tuo hirveä saatanallinen tulta syöksevä lohikäärme. Nyt kaikki lohikäärmeet on helvetissä. Jumala syöksi ne sinne. Kaikki perkeleet, pirut, maahiset, penteleet, belsebuubit, hiidet, möröt, demonit ja saatana ovat helvetissä. Maanpäällä ollessa nämä olivat dinosauruksia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      154
      10005
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      171
      6273
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      34
      5771
    4. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      180
      5554
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      60
      4684
    6. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      6
      4522
    7. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      89
      3549
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      78
      3509
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      3031
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      133
      2977
    Aihe