Olivatko Hitler ja Stalin mielisairaita tyyppejä ...

Anonyymi

ihan oikeastikin.... ???

Mitä olette mieltä ???

11

332

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mä kommentoin näin. Ateisti sanoo en usko mitään ,mutta totuus ei katoa silti. Oliko YouTube kanava menneellä viikolla Totuuden Etsijät,.Stalin oli aihe ja Marksismi. Käytiin läpi Stalinin elämäkertaa ja itse hän myöntää, että on demonien viemänä ja isänsä totesi. Hyvän tai pahan valinta ja he valitsivat ohjaukseen kai joutuivat kun totuus eivaltaa alistaa olisi sallinut...

    • Anonyymi

      Typeriä tuollaiset aloitukset.

    • Anonyymi

      Hitler on historian suurimpia ihmisiä. Puhdisti rotua kaikin tavoin ja valtasi alaa, ja maailmasta tuli parempi paikka. Stalin taas hallitsi rautaisella otteella tappamalla kaikki kusipää aristokraatit ja kansan viholliset.
      Valitettavasti, Hitler ja Japani tekivät yhden virhearvion kumpikin, ja nyt meillä on vajakkinen yhteiskunta kaikkialla, josta tulee seuraavaksi islamilainen siihen päällle, että onneksi olkoon, hieno suoritus.

      • Anonyymi

        Näin puhuu narsisti.👿


    • Anonyymi

      On mielenterveydellisistä ongelmista kärsiviä ihmisiä leimaavaa kuitata noiden kahden tekoset mielisairautena.

    • Anonyymi

      Molemmat diktaattorit ihastelivat toisissaan kovuutta, jolla nämä olivat raivanneet tiensä vallan huipulle.
      Kun Adolf Hitler aloitti kovaotteisen muutostyön kansallisosialistisessa puolueessa teloituttamalla ja vangituttamalla puolueen opposition jäseniä ja mahdollisia kilpailijoitaan, kirjasi Josif Stalin muistiinpanoihinsa "Aika poika!".

      • Anonyymi

        Pitkien puukkojen yö 1934 toimikin Stalinille 1930-luvun puhdistusten yhtenä mallina. Toki pääopit terroriin oli omaksuttu oppi-isältään Leniniltä, mutta "hyviä käytäntöjä" poimittiin myös Hitleriltä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pitkien puukkojen yö 1934 toimikin Stalinille 1930-luvun puhdistusten yhtenä mallina. Toki pääopit terroriin oli omaksuttu oppi-isältään Leniniltä, mutta "hyviä käytäntöjä" poimittiin myös Hitleriltä.

        Isot herrat oppivat toisiltaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pitkien puukkojen yö 1934 toimikin Stalinille 1930-luvun puhdistusten yhtenä mallina. Toki pääopit terroriin oli omaksuttu oppi-isältään Leniniltä, mutta "hyviä käytäntöjä" poimittiin myös Hitleriltä.

        Josif Stalinilla oli jotenkin oudon syvä suhde Adolf Hitleriin, vaikkei koskaan tätä tavannutkaan, ja se näkyi muun muassa kesäkuussa 1941, jolloin Stalin ei ollut millään uskoakseen Saksan hyökkäävän, ikään kuin hän olisi luottanut Hitlerin liittolupauksiin kuin vuoreen.
        Kai tuota voi kutsua kahden suvereenin diktaattorin sieluntoveruudeksi, jonka pettämisen Stalin sitten kosti verisesti Hitlerille kuin konsaan mustasukkainen puoliso petolliselle kumppanilleen.


    • Anonyymi

      Olet oikeassa, ihmiskunta on antanut arvionsa noista mielisairaista, jonka me kaikki tiedämme !!!

      psskaatkunnkssa...

    • Anonyymi

      molemmat kuolivat kunniattomina.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      34
      4310
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      49
      2283
    3. Kun kohtaat jotain ainutlaatuista

      ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö
      Ikävä
      47
      1405
    4. Minkälaisessa asunnossa

      haluaisit kaivattusi kanssa asua?
      Ikävä
      85
      1230
    5. Mua ahdistaa

      Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi
      Ikävä
      38
      1178
    6. Ei tämä enää tervettä oo

      Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.
      Ikävä
      25
      1146
    7. Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista

      Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä
      Savonlinna
      50
      1100
    8. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      955
    9. Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!

      Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os
      Maailman menoa
      175
      899
    10. Mikä siinä on että sinkku yrittää varattua?

      Siis ihan aina yrittävät muiden puolisoita.
      Sinkut
      59
      891
    Aihe