Aivojen ja tietokoneen välinen käyttöliittymä (BCI), jota kutsutaan joskus hermosäätöliitäntä (NCI), mielen ja koneen käyttöliittymä (MMI), suora hermorajapinta (DNI) tai aivojen ja koneiden rajapinta (BMI), on suora tiedonsiirtoreitti parannetun tai langallisen aivojen ja ulkoisen laitteen välillä.
Antikristillinen Uusi Maailmanjärjestys haluaa hallita ihmistä.
https://fi.wordssidekick.com/rat-brain-reconst
Antikristillinen Uusi Maailmanjärjestys haluaa hallita ihmistä.
https://fi.wordssidekick.com/rat-brain-reconst
Vastaukset 49
Vanhimmat
kiitos tiedosta
https://keskustelu.suomi24.fi/haku?keyword=illuminaatti
perssujen ajatukset ohjelmoidaan suomi24 palstoilla
kun vapaa tahto on mennyttä, luomakunnan oikeutus olemassololleen päättyy sillä samalla sekunnilla.
sellllllllaaaaaasta
Diipparit haluavat
- kehosi
- rahasi ja omaisuutesi
- aivosi ja sielusi
DIIPPARI= DEEP STATEn (lausutaan: diip steit)- jäsenet
DEEP= syvä
STATE = valtio
Deep statella takoitetaan varjohallitusta- joak on siis syvällä valtiossa- ja päättää kulissien takana asioista- se ei näy- mutta se päättää mitä poliitikot sanoo ja mediat kirjottaa ja viiteessä näytetään, jne.
"Uusi normaali" ei todellakaan ole folihattujen satuja.
Jopa presidentti Niinistö on puhunut tästä.
Saul on maininnut uuden maailmanjärjestyksen tulevan 2000-luvun alussa. Sanoi noin joskus ehkä 20 vuotta sitten haastattelussa.
Rauileena luukanen sanoi että viihteessä esitetään 50 v sitten illuminaatti-varjohallituksen osaamia keksintöjä.
STYX- Mr ROBOTO
70-LUVULLA...
https://www.youtube.com/watch?v=uc6f_2nPSX8&ab_channel=StyxVEVO
Orjuus tulee oletko valmis?
- teknologia on jo valmiina valvontaan, kontrollointiin ja ihmisen hallintaan
PSYOP . Psy-op
= Psykologinen operaatio- eli Mieleenvaikuttamis -toiminta-
jota tehdään kansoille
PSYOP perinteisessä aivopesussa / mielen muokkauksessa on vanhanaikaista.
nyt piräs vaan keksiä jokin keino millä saatais ne mikrosirut ihmisten sisään..... heureka!....rokottamalla!!!
Raamatussa puhutaan pedonmerkistä (Ilmestyskirja)
- liittyy ostamiseen ja myymiseen
- sen ottavat lähes kaikki
- pedonvallasta ja 10 valtion liitosta
Teknologia on jo olemassa.
Käteen ihon alle tai aivoihin. Ensimmäistä on jo testattu ihmisillä. Jälkimmäistä on testattu koe-eläimillä (joille kävi huonosti, yllätys yllätys).
Eli taitaa olla ihan lähitulevaisuutta tuo.
Varmaan haittojen lisäksi jotain hyötyjäkin on.
Joo, niin puhutaan. Merkki otsaan tai käteen ja ilman ei voi ostaa eikä myydä jne.
Sanotaan mielenkiintoisella tavalla myös että "saa ottamaan"... mikä kuulostaa siltä että ihmiset ottavat vapaaehtoisesti, ehkä painostuksen alaisina, mutta ketään ei kirjaimellisesti ja fyysisesti pakoteta siihen. Jos niin tehtäisiin, ottaisi sen jokainen ja kukaan ei pelastuisi.
TECH ON OLEMASSA JOO-
MUTTA KÄYTÄNNÖSSÄ MONARK- MIELENHALLINNOINTI (MK ULTRA, jne) ON VELÄ ILLUMINAATEILLA meneillään-
joukkokiusaamisinen ja fasisti-hallituksineensa..
-
Varmaan siirtävät tuon uuden fasismin toimintaa niin nopee kn ehtivät
Kehityskaari
Ensin digitalisoitiin puhelin, sitten tiedonsiirto ja lopuksi ihmisen käyttöliittymä ja aivot.
IBM: n SyNAPSE-projekti (lyhyt Neuromorphic Adaptive Plastic Scalable Electronicsin järjestelmille) pyrkii suunnitella siruja, joita kutsutaan nimellä Golden Gate -hiutaleet, jotka on mallinnettu sen jälkeen, kun suuri osa aivojen neuronien yhteyksistä auttaa ongelmien ratkaisemisessa tehokkaasti. Jokainen Golden Gate-siru koostuu 256 digitaalisesta neuronista, joissa on 1 044 digitaalista synapsia.
Ihmisen mRna:ta voidaan sanoa ihmisen käyttöjärjestelmäksi.
Vrt mRna:aan vaikuttavaan injektioon.
mRna=
microchipRFIDna-
mikrosiruRFIDna-
miten se voi toimia käyttöjärjestelmänä?
Hyvin
eiks käyttikset toimi sähköllä- ja on tehty metalliosista- eikä viruksesta?
l
eli eloperäinen aine virus tai DNA tai RNA voidaan koota käyttöjärjestelmäksi, sellasena toimivaksi?
Ei voida!
mRNA, eli lähetti-RNA on solujen viestimolekyyli, joka sisältää halutun proteiinin aminohapposkevenssin. Solun tumassa sijaitseva DNA tuottaa jatkuvasti erilaisia mRNA-molekyylejä, jotka ohjaavat erilaisten proteiinien valmistusta.
mRNA ei vaikuta solujen DNA:han, joka on ihmisen "kaavio". mRNA viedään DNA:sta solun sytoplasmaan, jossa ribosomeiksi kutsutut soluorganellit tulkitsevat (translaatio) mRNA:n aminohapposekvenssin. Translaation aikana tRNA:t, eli siirtäjä-RNA:t tuovat soluun valmistettavan proteiinin tarvitsemia aminohappoja.
Samalla, kun proteiini kootaan, mRNA alkaa hajoamaan. Se ei ole pysyvä tai kestävä molekyyli; lähetti-RNA:n puoliintumisaika on minuuteista päiviin organismista riippuen.
Valmistunut proteiini viedään eksosytoosissa solusta solun pinnalle. mRNA voi toimia ohjeena myös mm. hormonien valmistukselle. Näitä molekyylejä on jatkuvasti soluissa. Ihmisen soluista keskimäärin 200 g uudistuu joka päivä.
Voidaan, ihminenn toimii sähköllä.
Niin,+nythän+geenitutkimuksissa+on+todettu,+että+iso+osa+genomista+ohjaa+2%+geeneistä,+proteiineja+koodaavia+geenejä.+Proteiinit+ja+aminohapot+sekä+sokerit+muodostavat+rna:n.+Rh-negatiivisilla+on+eri+proteiinit++ja+aminohapot,+kuin+Rh-positiivisilla.+Erot+eivät+ole+vain+"mutaationa"+selitetty+antigeenin+puuttuminen,+vaan+eroja+on+kaikissa+elimissä,+aivoissakin.
Nämä+erot+liittyvät+ilmeisesti+myös+ajatteluun+tai+itsenäisen+ajattelun+puutteeseen,+koska+mielenkiintoisesti+EU:n+rokottamattomien+määrä+vastaa+kutakuinkin+Rh-negatiivisten+määrää.+Rh-+positiivinen+on+apina/+rhesusveri,+joten+se+saattaa+selittää+osaltaan+massojen+kritiikittömän+nanopiikittämisen.
Lisään vielä, että kun näiden ryhmien väliset erot ovat proteiini- ja rna- tasolla, se viittaa aivan eri kehityspolkuun. Viidennes kaukasialaisen valkoisen negan genomista, mikä ohjaa proteiineja koodaavia geenejä, on siis myös erilainen verrattuna Rh-positiivisiin.
Jos puhutaan käyttöjärjestelmästä, niin nanografeeni tai nanoparasiitti toimii elimistön biosähköllä.
Ensin ihminen haluaa hallita jo mielellään tietokonetta ja myöhemmässä vaiheessa toisiaan. Vanhakantainen narsismi halutaan pukea vain uusiin puitteisiin jotta maailmankaikkeudenlaajuinen dominanssi olisi mahdollista ,myöhemmässä vaiheessa jopa alienit halutaan tämän saman vallan piiriin.
Mitään muuta tarkoitusta koneen ja ihmisen yhdistämisellä samaan maailmankaikkeudenlaajuiseen tietoverkkoon ei voi olla.
Terminaattori skenaario ei toteudu vaan äärimmäinen ihmisdominanssi muita olioita kohtaan ,saas nähdä kuinka siinä käy vai tuhoutuuko sekä ihmisten että koneiden elämä kertaheitolla vain ihmisen narsismihulluuden takia,todennäköisesti kyllä.
7 vuotta vanhaa Terminaattori skenaariota, missä mennään tänään?
Katso loppuun
https://www.youtube.com/watch?v=y3RIHnK0_NE
Hyvä!!! Kannatan uutta maailmanjärjestystä. Vanha osoittautui aika paskaksi.
Tiedätkö mistä johtuu että joskus elokuvissa näyttää siltä että autojen pyörät pyörivät väärään suuntaan?
Se johtuu näytön eli ihmisen silmien virkistystaajuudesta, ei niinkään kamerasta.
Ensisijaisesti kameran kuvaa/sekunti suhteesta. 24,48 tai 72 kuvaa niin tulos on eri, eli sama ilmiö saavutetaanr renkkaan eri pyörimisnopeudellaa.
Saivarrella voi, elokuva koostuu peräkkäisitä kuvistta, esitetään se yksi kuva/10 sekunttia niin ei rengas pyöri 8)
Tarkoiitatko iihmisten havaitsevan ilmiiön erilailla, taoiset aikaisemmin toiset myöhemmin auton kiihdyttäessä?
Tässä yksi rokotettu osoittaa sormella telkkaria, ja ruudulle ilmestyy hänen rokotetietonsa:
https://www.bitchute.com/video/SAhTMU6gdlEy/
Tässä lisää näitä bluetooth-videoita:
https://www.bitchute.com/search/?query=covid vaccine bluetooth&kind=video
Ja tässä on se lääkäri, tri Luis Beneto, joka julkaisi jo alustavan raportin aiheesta, koko raportti tuli julkisuuteen 31.1.22, hän siis löysi rokotetuilta potilailtaan MAC-osoitteet kun nämä tulivat vastaanotolle:
https://www.bitchute.com/video/wtN1rc6PuSYd/
Tää on niin scifiä elokuvista kymmenien vuosien ajalta ja samaan aikaan tutkijoiden tavoittelema juttu.
Scifi näyttää voittavan, vaikka jokaisella kampe taskussa joka tietyillä asetuksilla todistaa kaamean todellisuuden.
viihde toiminta elokuvat näytti etu ajassa, täitä ihmisen hydiili ihmisen koneen sekoitus,
Ulkoa syötetty voi tuoda kaikki lääkkeet sisään ja parantaa ihmisen. Samoin entsyymit, oikeat hormonit, hivenaineet ja lääketeollisuus mene konkkaan.
Tekoäly ja koneoppiminen tekee kaiken ilmaiseksi. Taivaan valtakunta tulee maan päälle, jos teknologia on oikeamielisten kädessä. Jakaminen on moraalinen ja eettinen kysymys.
Ihminen täytyy uudistua sisältä, pois ahneudesta ja raakuudesta, tunteettomuudesta.
Empatiaan ja laupeuteen armoon ja anteeksiantoon. Ainoa pelastuksen tie.
Ulkoa syötetty INFORMAATIO voi tuoda kaikki lääkkeet sisään ja parantaa ihmisen.
koko lääketiede tarpeeton?:
https://www.greelane.com/fi/humanistiset-tieteet/historia-ja-kulttuuri/mary-baker-eddy-quotes-3529976/
Kuka seuraavaksi presidentiksi gallup oli hyvä.
Sixten Korkmania kannatan Julia Korkmanin takia? Mikset itsensä Sixtenin vuoksi? -No, hyvä ja viisas mies Sixten on itsekin. Mutta Julia näyttää minun silmissäni puolustajalta kuten minäkin. Ei syyttäjältä. Ei Sixtenkään ole syyttäjäluonne? -En minä ainakaan ole sitä havainnut. Tiedemiestyyppiä ja miellyttävä isä Julialla on.
Mutta Nykyisestä presidenttiparista olen ollut todella iloinen, että meillä on ollut tämä aika.
Kun Saulin kanssa juotiin kahvit Kivenlahden Teboililla ja vaihdettiin ajatuksia presidenttiyttä ennen ja keskustelimme innovaatioista yms. ei vielä tiedetty tulevaisuutta. Että mitä se tuokaan tullessaan. Suurta onnea vai suurta surua.
Jenni Haukio olisi vahva kilpailija jos tuon juuri uutisoidun gallupin henkilöistä pitäisi valita.
Kohta saattaa alkaa kekkonen, kekkonen, jää-kakkanen-kekkonen, käyköhän taas niin että slovakian pelaaja saatana, eli Satan tuhoaa suomen joukkueen?
Ei löydy enää poistettu tuo aloituksen linkki uutinen.
Onpa nyt oikotie onneen tulossa! Aina on tarvinnut itse pähkäillä omien vajavaisuuksien ja tiedon puutteen takia.
Liittyikö se kurkkukipumainos tähän asiaan kun siinä henkilö kosketti kurkkuaan niin tietokoneen näyttöön ilmestyi välkettä ?
Ihmisiä jo aivopestään pitämään normaalina ideologiaa ihmisen ja tietokoneen kanssakäymisestä ja rakkaussuhteesta.
Miten se on uusi maailmanjärjestys että on pieni joukko joka tahtoo ja hallitsee muita ihmisiä. Näinhän on ollut aina, on nyt ja on tulevaisuudessakin eli mitä uutta siinä on?
Klaus Scwab selittää Ranskan TV:ssä vuonna 2016 heidän suunnitelmansa aikataulua ja raottaa hieman teknikkaa. Mutta tämähän on fact chekkereiden mukaan pelkkää salaliittoteoriaa. Miksi siis WEF pomo puhuu julkisesti suunnitelmasta. "Et omista mitään ja olet silti onnellinen" on hedän orjuuttamisen ja vallan keskittämisen ohjelma, jonka piiriin he sisäpiiriläisinä eivät kuulu. Me vain palvelemme heidän orjimaan ja hallitsevat. Siis jos lampaat eivät herää. Onneksi näin näyttää käyvän aika laajasti maailmalla. Se mikä Suomessa puuttuu keskustelusta kokonaan ovat lapset ja naiset, joilla käydään maailman kannattavinta kauppaa. Ja sen keskiössä ovat 33 asteen rapparit ja siitä ylöspäin. Nuoret johtajat, jotka ovat käyneet Klausin koulun, tuskin vielä ovat noin korkeilla paikoilla järjestelmässä. Macronia, Gastro-Trudouta, Borista ja vastaavia isojen maiden johtajia lukuunottamatta. Mistäs se Suomalaisten rappareiden lista löytyisi arvoasteineen?
Innolla odotan ohjelmointia, varmaan helpompi keino kuin itse opiskeleminen?
Jos tuollainen on sinuun asennettu esim. Korvaan tai nenä onteloon miten sen pystyy selvittämään.?
Korvaako se Raamatun ohjelmiston lähteenä kansalaisissa.
Sehän nähdään.
Eikö kannabiksen käyttö estä tuon?
Linkki ei toimi ja sivu on virussivu!
Paskaa tällaiset linkit!