Miksi Suomi on tukenut Ukrainaa 64 miljoonalla?

Anonyymi

Eihän Ukraina ole edes EU-maa! Suomi toimii koko maailman sosiaalitoimistona sekä yksittäisille ihmisille että valtioille ja yksittäisten, sekä valtioiden projekteille. Suomi maksaa vastikkeetonta ja valvomatonta laiskaa rahaa kaikille maapallon maille. Suomen viimeisin iso lasku tulee Saksan laivatelakalta. Miljardi sinnekin. Jokunhan ne pitää maksaa laivatkin. Suomi maksaa viuron eläkkeet ja infran, Espanjan rautatiet ja Portugalin tieinfran sekä Brysselin porsaiden koko elämän.

Ei se ole ihme että varapresidentti Haavisto niin hinkuu kehitysaputehtäviin. Kehitysaputehtävissä pienin rahayksikkö on miljoona ja niin suurta laskua kukaan ei voi kirjoittaa ettei Suomi maksaisi sitä kysymättä. Suomi maksaa vaikka Afrikan pimeimmän kolkan huijareille, kunhan laskussa on takasana kehitysapu. Kuten on nähty tapahtuneen. Miljoonat sinne tänne, ja UM:n periaatteella mmieluummin minne tahans amuualle, mutta ei Suomeen. Suomessa kansanterveyden annetaan rapistua hoidon puutteessa ja samaan aikaan maksetaan elintasoa öljynviejämaille.

Ukraina on maailmna kaikkein korruptoituneiden maiden joukossa ja sehän sopii Suomen UM:lle. On suorastaan referenssi.

7

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomi on työntänyt Ukrainan korruptio rattaisin jo miljoonia tähänkin asti.

      • Anonyymi

        Tuki sotaakäyville on hyvin kyseenalaista ,mikäli humanitääristä apua annetaan on sen tapahduttava kansainvälisten järjestöjen kautta jotta apu kohdentuu oikein ja jotta emme joudu osapuoliksi -Tuo on myös varmin tie varmistaa että apu menee oikeisiin kohteisiin eikä asehankintoihin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuki sotaakäyville on hyvin kyseenalaista ,mikäli humanitääristä apua annetaan on sen tapahduttava kansainvälisten järjestöjen kautta jotta apu kohdentuu oikein ja jotta emme joudu osapuoliksi -Tuo on myös varmin tie varmistaa että apu menee oikeisiin kohteisiin eikä asehankintoihin.

        Aivan järjetöntä rahanlevitystä,ollaanko niin saatanan rikkita.Päättäjät aivan vähä- älyisiä
        idiootteja,kuka näitä äänestää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aivan järjetöntä rahanlevitystä,ollaanko niin saatanan rikkita.Päättäjät aivan vähä- älyisiä
        idiootteja,kuka näitä äänestää.

        Ai kuka äänestää ...? Viime vaaleissa sdp n. 20 % kepu n,20 % vihr. Ja kom. N. 15 %. Siinä faktaa mistä nää vähä älyset ääniä saa.


    • Anonyymi

      No nyt lähtee 4miljona Ukrainan korruptiorattaisin.pitäkin leikata kelakorvauksia,eikä varaa alentaa bensaveroa?

    • Anonyymi

      Hyvä Suomi ja Marinin hallitus, rahaa rittää rajattomasti ulkomaille. Täällä leikataan joka paikasta, hinnat ja verot nousee.
      Miksi äänestätte vihervasemmistoa?
      Kertokaa ja perustelkaa, ilman satuja.

      • Anonyymi

        No ? Tuleeko niitä perusteluja?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4613
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      55
      3175
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2863
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2805
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      6
      2390
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      2175
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      18
      1616
    8. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1591
    9. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1518
    10. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1504
    Aihe