Juomaveden pii tuhoaa asuntojen vesiputkia

Juomaveden pii on todettu turmelevan asuintalojen kupariputkia. Mitähän se tekee ihmisten sisäelimille? Onko kenelläkään tietoa?
11187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Nytkö vasta heräätte? Kirjoitin jo tuosta 6 vuotta sitten mutta pidettiin hörhönä....enää ei taida monikaan nauraa?

Äänestä
  • Linkki???

    Äänestä

Juomaveden pii voi aiheuttaa alimman chakran surkastumista.

Äänestä

Se tuhoaa ihmisen elimistön kupariputket.

Äänestä

Jotakin valkoista "limaa" kertyy tiskipöydälle yhdessä yössä kun vesi seisoo siinä.
Onko se piitä?

Äänestä
  • Pii on kuules tasan 3.14... enempää en muista.

    Äänestä

Miksi juomaveteen pitää sekoittaa tätä 3,14..........?

Äänestä

Kirjassa lukee että piillä on ennemminkin hyviä vaikutuksia, joita sensuurin takia ei tietenkään saa kertoa.

Mutta jos se liuottaa kuparia putkista niin se ei varmaan ole hyväksi.

Äänestä

Eiköhän tämäkin ole putkifirmojen urakkalobbailua ja mainontaa?

Ensin tulee pii mittaaja vanhuksen luo kotikäynnille ja sanoo: 0,001ug piitä.
Vanhus:Onko se vaarallista?
Lobbaaja:On, ja todennäköisesti putkenne ovat jo syöpyneet melkein kokonaan.
Vanhus:täällä tehtiin putkiremontti 7 vuotta sitten.
Lobbaaja:Ei auta, kyllä nyt on vaihdettava muoviputkiin ja asennetettava suodatusjärjestelmä ja etäluettava vesimittari....
vanhus: mutta minulla on oma kaivo.....
Lobbaaja: Ei auta, pohjavedet on jo alustavasti luvattu myydä nestleelle....
vanhus: mutta ei kai sellaista voi tehdä?
Lobbaaja: kyllä voi, et omista mitään ja olet onnellinen.........mittari maksaa sitten 700€ ja 20€ kk maksu ja 20-120€/kuutio vaihtuva pörssihinta.
ja tämän tarkastuksen hinta onkin sitten 1200€. ja se on kirjattu lakisääteiseksi.....
Entä joko sinulla on pakollinen sähköauton latauspistoke?
vanhus: ei, ei minulla ole autoakaa......
lobbaaja: mutta minulla on, ja minun tulee voida ladata kotteroni missä tahdon ja milloin tahdon, tästä lakisääteinen sähkölatauspaikka 14 000€ avaimet käteen asennuspaketti.

Äänestä

Olen aina ihmetellyt miten maidosta saadaan pii-mää. Lisäämällä pii määrään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Juomaveden pii on todettu turmelevan asuintalojen kupariputkia. Mitähän se tekee ihmisten sisäelimille? Onko kenelläkään tietoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu