Kiitos KELA- ja Suomen hallitus leikkauksista, joita me katkeroituneet pienituloiset olemme nielleet kerta kerralta - minulle riitti!
Köyhä ei tästä enää köyhemmäksi pääse, joten normaalijakauman mukaan suunta alkaa olla vain ylöspäin.
Sijoitan kelan tuet tästä lähtien vuokraan ja loput uhkapeleihin. Mitään menetettävää ei ole, joten vaihtoehtoina on kurjistua lisää ja elää kädestä suuhun, tai alkaa tekemään miljoonia. Minä päätin yrittää jälkimmäistä.
Kun pieni pääoma on saatu, alan sijoittaa rahat huvijahteihin. Katsotaan kuka nauraa sitten Bahamalla, kun tämä vitutus tästä laantuu.
Tulevan miljonäärin mietteitä sijoituksista
8
145
Vastaukset
- Anonyymi
Paras ja varmin tapa saavuttaa pieni pääoma on aloittaa suurella pääomalla sen hankita.
Trump voi antaa tästä hyviä vihjeitä. - Anonyymi
Aloittaja on eläkkeellä oleva mummeli.
Tänään voittosumma kasvoi päälle 8 miljoonan! Harmi, ettei ole oikeaa rahaa. :(
- Anonyymi
Amatööri, mulla oli aikanaan Zyngan Holdemissa, kun sitä pelailin, pelikassa miljardiluokassa.
Pelasin pöydissä joissa panokset liikkui miljoonissa.
Oliskohan kassa vieläkin jossain bittilän uumissa tallessa jos aloittaisin uudestaan? Anonyymi kirjoitti:
Amatööri, mulla oli aikanaan Zyngan Holdemissa, kun sitä pelailin, pelikassa miljardiluokassa.
Pelasin pöydissä joissa panokset liikkui miljoonissa.
Oliskohan kassa vieläkin jossain bittilän uumissa tallessa jos aloittaisin uudestaan?No mut onhan tuo hyvin pelattu siltikin, jos miettii et oon vielä ”aloittelija” ja oon päässyt 1 tasolta 5 tasolle. Peli kassani on nyt 29,629 112. Tänään aion tehdä lisää. ☺️Pelaan siis kahta eri pokeria (Zynga holdem ja toinen Playstation versio) Toisessa oon tasolla 26 ja toisessa ”rookie” V.
Kannattaa aloittaa uudestaan! Minusta tulee vielä yhtä hyvä kuin sinä olet. :)- Anonyymi
Perhosvaikutus kirjoitti:
No mut onhan tuo hyvin pelattu siltikin, jos miettii et oon vielä ”aloittelija” ja oon päässyt 1 tasolta 5 tasolle. Peli kassani on nyt 29,629 112. Tänään aion tehdä lisää. ☺️Pelaan siis kahta eri pokeria (Zynga holdem ja toinen Playstation versio) Toisessa oon tasolla 26 ja toisessa ”rookie” V.
Kannattaa aloittaa uudestaan! Minusta tulee vielä yhtä hyvä kuin sinä olet. :)Ei ehdi pelaan holdemia kun aika ja akku menee Farmville 3:n kanssa.
- Anonyymi
Kannattaa sijoittaa varmiin kohteisiin niin kuin just lottoon ja kenoon
Ei vinossa vaan kenossa :) Anonyymi kirjoitti:
Kannattaa sijoittaa varmiin kohteisiin niin kuin just lottoon ja kenoon
Ei vinossa vaan kenossa :)Juu, näin teen! 😂 Minulla on kyllä vedenpitävä suunnitelma, mikä ei kylläkään ole Lotto tai Keno. Å☹️
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061
