Kuka hoitaa vihreän siirtymän?

Hallituksen mukaanko joku muu?

https://yle.fi/uutiset/3-12307417
458
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sanna on vihreän siirtymän prinsessa, mutta antaa jonkun muun sen hoitaa.

Äänestä
  • Parempi niin onkin. Se nyt vielä puuttuisi että toheloisi siinäkin.

    Äänestä

Hallituksen ja ilmastopanelin vihreä siirtymä sekä Suomen ilmastoteot heiltä ovat näin järjellä ajateltuna suunniteltu aika ontuvasti..... SUORAAN SANOTTU TYHMÄSTI.
Heidän ajatusmaailma tarkoittaa että SUOMEN ILMATILA JA ILMANLAATU PARANEE VAIN MEIDÄN MAAMME KOHDALTA....SAASTEET JA PÄÄSTÖT PYSYVÄT PÄÄSTÖMAIDEN ILMATILASSA...
SUOMI PELASTAA !

Äänestä

Suomessa ei nyt ajeta suomalaisten etua. Se näyttää sopivan enemmistölle, koska gallupien mukaan kansan enemmistö kannattaa hallituspuolueita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hallituksen mukaanko joku muu?

https://yle.fi/uutiset/3-12307417

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu