Suomen tulisi lisätä valmiutta venäjän uhan takia. Reserviläisiä tulisi kutsua ylimääräisiin kertausharjoituksiin ja osaa jopa palvelukseen. On todellinen vaara idästä.
Onko liittyminen natoon kohta myöhästä
2
88
Vastaukset
- Anonyymi
Pitää odottaa ainakin kesään 2023 asti sillä Sannahan on jo ilmoittanut että hänen pääministeriaikana Suomi ei tule hakemaan NATO:n jäsenyyttä!
Tosin en kyllä ole niin varma että se edes olisi kaikilta osin oikea ratkaisu! - Anonyymi
Saksa ei tule sallimaan Suomen Nato-jäsenyyttä. Suomen on liittouduttava muulla tavoin. Putin liittää alueita Venäjään jossain järjestyksessä, ja en tiedä, millä sijalla listalla Suomi on, mutta mitä pikemmin, sitä helpompaa Venäjälle, saa saa Ruotsin siinä ohessa, jos Ruotsi puuttuu tapahtumiin. Miten oikeutetaan Venäjän hyökkäys Suomeen, sitä voi kysyä Putinilta, joka vanrmaankin jo tietää vastauksen, ja todennäköisin on, että Suomi pistää Nato-hakemuksen Marinin kauden jälkeen, ja Venäjä saa siitä syyn vallata Suomi, vaikka tietää, ettei Saksa suostuisi Suomea Natoon liitämään, tai niiden kaasu loppuu. Liittyykö Saksa sen vuoksi Venäjään, ja sitten yhdessä valtaavat Itä-Euroopan, se on kaukainen mahdollisuus, riippuen, kuka Saksassa äänestetään valtaan, jos jo ei ole, esim. Macronia poskelle hipaissut sai tyyliin miljoonasakot ja elinkautisen, ja heillä on politiikassa henkilöitä, jota haluavat, ettei Ukraina liity Natoon, plus ovat jo lonjanneet, etteivät tue Ukrainaa sotilallisesti, ja tekevät kaikkensa, etteivät muutkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522075
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3301274Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.911156- 1301005
- 35928
- 67909
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31859Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta22793Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59787Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46739