Onko liittyminen natoon kohta myöhästä

Anonyymi

Suomen tulisi lisätä valmiutta venäjän uhan takia. Reserviläisiä tulisi kutsua ylimääräisiin kertausharjoituksiin ja osaa jopa palvelukseen. On todellinen vaara idästä.

2

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitää odottaa ainakin kesään 2023 asti sillä Sannahan on jo ilmoittanut että hänen pääministeriaikana Suomi ei tule hakemaan NATO:n jäsenyyttä!

      Tosin en kyllä ole niin varma että se edes olisi kaikilta osin oikea ratkaisu!

    • Anonyymi

      Saksa ei tule sallimaan Suomen Nato-jäsenyyttä. Suomen on liittouduttava muulla tavoin. Putin liittää alueita Venäjään jossain järjestyksessä, ja en tiedä, millä sijalla listalla Suomi on, mutta mitä pikemmin, sitä helpompaa Venäjälle, saa saa Ruotsin siinä ohessa, jos Ruotsi puuttuu tapahtumiin. Miten oikeutetaan Venäjän hyökkäys Suomeen, sitä voi kysyä Putinilta, joka vanrmaankin jo tietää vastauksen, ja todennäköisin on, että Suomi pistää Nato-hakemuksen Marinin kauden jälkeen, ja Venäjä saa siitä syyn vallata Suomi, vaikka tietää, ettei Saksa suostuisi Suomea Natoon liitämään, tai niiden kaasu loppuu. Liittyykö Saksa sen vuoksi Venäjään, ja sitten yhdessä valtaavat Itä-Euroopan, se on kaukainen mahdollisuus, riippuen, kuka Saksassa äänestetään valtaan, jos jo ei ole, esim. Macronia poskelle hipaissut sai tyyliin miljoonasakot ja elinkautisen, ja heillä on politiikassa henkilöitä, jota haluavat, ettei Ukraina liity Natoon, plus ovat jo lonjanneet, etteivät tue Ukrainaa sotilallisesti, ja tekevät kaikkensa, etteivät muutkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      107
      4559
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      169
      4344
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      94
      1710
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1621
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      31
      1397
    6. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      353
      1090
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      5
      1077
    8. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      67
      959
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      56
      934
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      86
      887
    Aihe