Suomen tulisi lisätä valmiutta venäjän uhan takia. Reserviläisiä tulisi kutsua ylimääräisiin kertausharjoituksiin ja osaa jopa palvelukseen. On todellinen vaara idästä.
Onko liittyminen natoon kohta myöhästä
2
106
Vastaukset
- Anonyymi
Pitää odottaa ainakin kesään 2023 asti sillä Sannahan on jo ilmoittanut että hänen pääministeriaikana Suomi ei tule hakemaan NATO:n jäsenyyttä!
Tosin en kyllä ole niin varma että se edes olisi kaikilta osin oikea ratkaisu! - Anonyymi
Saksa ei tule sallimaan Suomen Nato-jäsenyyttä. Suomen on liittouduttava muulla tavoin. Putin liittää alueita Venäjään jossain järjestyksessä, ja en tiedä, millä sijalla listalla Suomi on, mutta mitä pikemmin, sitä helpompaa Venäjälle, saa saa Ruotsin siinä ohessa, jos Ruotsi puuttuu tapahtumiin. Miten oikeutetaan Venäjän hyökkäys Suomeen, sitä voi kysyä Putinilta, joka vanrmaankin jo tietää vastauksen, ja todennäköisin on, että Suomi pistää Nato-hakemuksen Marinin kauden jälkeen, ja Venäjä saa siitä syyn vallata Suomi, vaikka tietää, ettei Saksa suostuisi Suomea Natoon liitämään, tai niiden kaasu loppuu. Liittyykö Saksa sen vuoksi Venäjään, ja sitten yhdessä valtaavat Itä-Euroopan, se on kaukainen mahdollisuus, riippuen, kuka Saksassa äänestetään valtaan, jos jo ei ole, esim. Macronia poskelle hipaissut sai tyyliin miljoonasakot ja elinkautisen, ja heillä on politiikassa henkilöitä, jota haluavat, ettei Ukraina liity Natoon, plus ovat jo lonjanneet, etteivät tue Ukrainaa sotilallisesti, ja tekevät kaikkensa, etteivät muutkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2184972- 1892693
- 671572
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss521400Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa91272Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?991268- 1321237
Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1091174Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1511166- 791155