Tässä kansainvälisessä tilanteessa on mielestäni kaikki Venäjän kaksoiskansalaiset pikaisesti poistettava maasta takaisin Venäjälle. He saattavat olla vaaraksi maamme turvallisuudelle konfliktin ehkä piankin eskaloituessa.
Suomen on varauduttava
Anonyymi
21102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Venäjä ydinasejoukkojen harjoitukset alkaneet
klo 12:53: Venäjän strategiset ydinaseharjoitukset ovat alkaneet. Harjoituksiin kuuluu muun muassa ballististen ohjusten harjoituslaukaisuja. Harjoitusten alkamisesta kertoo Kremlin tiedottaja Dmitri Peskov Venäjän valtiollisen Ria Novostin mukaan.
Kömmi ylös bunkkerista...
https://www.reuters.com/world/europe/putin-starts-russias-strategic-nuclear-exercises-tensions-soar-2022-02-19/
''Venäjän kaksoiskansalaiset pikaisesti poistettava maasta takaisin Venäjälle.''
Jos ne lähti venäjältä siksi kun eivät kannata Putinia ??
Noin minäkin arvelen, kun koti-ikävä ei juuri vaivaa. Sitäpaitsi, suurinosa ahkeria työntekijöitä. Olisi moni, siivousfirma pulassa ilman heitä.
Rehellinen ihminen on vain sen maan kansalainen jossa asuukin kaikki muu on epäilyttävää
Usa n kansalaiset ja täällä olevat hybridivaikuttajat heti pois.
Äkähän nyt Nikolai, olette heikoilla jo.
Kyllä kaksoiskansalaiset ja muutkin Jotka eivät ole Suomen lain perusteella täällä laillisesti!
Just! Pois ne, joilla ei ole lupaa!
Nikolain kaksoisagentit tunnistaa siitä, että etunimi on yleensä Sergei tai Viktor. Nämä ovat vieraan vallan soluttautujia, sisällä suomen järjestelmässä.
– Putin on julkisesti ilmoittanut haluavansa luoda suur-Venäjän. Hän haluaa palata tilanteeseen, jossa Venäjä kontrolloi valtavaa alaa Itä-Euroopassa, Truss väitti.
Maata ei saa myydä venäläisille!
Hjallud myi jo ison kiinteistön keskellä Helsinkiä!
Bideen on potillas x.maata johtä muut tahot
Jos ei muu auta, niin Suomen on hyökättävä Venäjälle ja vapautettava sen kansa diktatuurin ikeestä. Ainakin Uralille saakka kannattaa mennä. Suur-Suomen tasavallan vieressä naapurimailla olisi lokoisat oltavat.
Venäläiset ovat riski joka maassa,se on taas nähty. Mitä ihmettä heidän pitää tänne Suomeen tulla ja ostella kiinteistöjä,kun omassa ihanassa maassa on tilaa elellä suuren neropatin alaisuudessa. Kaikki venäläiset pitää poistaa Suomesta ja viisumien myöntäminen lopetettava. Eivät kykene elämään rauhassa muiden kanssa.
Tai ehkä he ovatkin itsenäisen Suomen pelastus. EU:n liitto-oikeusvaltio vie kohta kaiken itsenäisyyden suomalaisilta.
Miksi Suomen YLE lähettää venäjänkielisiä uutisia. Pöyristyttävää,että täällä pitää nuoleskella putinin kamuja. Lopettakaa nyt viimein nämä uutiset. Eiköhän nämä putinin kamut ymmärrä sen verran suomea,ettei täällä tarvita omia uutisia heille. Nämä posmottajat joutaa hiiteen täältä.
Aamun laskuhumallassa ei pitäisi.....
Eiköhän putin pidä "itäsuomalaisten" puolia tarvittaessa ja uutiset ennen pääuutisia kertoo sekin jotain.
Desanttiuutiset voisi lähettää ainoastaan Teema- kanavalla.
Tällä hetkellä kaksoiskansalaiset kuskaavat varastettua juustoa ja murukahvia Venäjälle.