Onko tämä nyt isänmaallista?

Leijonat voittivat ensimmäisen kerran kultaa, ja puolustusministeri vain toteaa, että nyt on synkää ja vakavaa. En olisi uskonut, ellei olisi Iltalehdessä lukenut.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kaikki kansallismielisyys on pahasta 🤣🤣🤣

Äänestä

Ei ole. Suurin osa joukkueesta pelaa Venäjällä. Joten kiitos kuuluu tietenkin sinne paikalliselle valmennukselle ja venäläisopeille. :):)

Jalonen on noita!

Äänestä

On vaarallista ajatella oman maan menestystä.

Äänestä

No tietenkin puolustusministeri ajattelee ensi sijassa oman hallinnonalansa asioita (toivottavasti 24h vuorokaudessa) joten aivan ymmärrettävää ettei kiekkohömppä paljoa vaikuta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Leijonat voittivat ensimmäisen kerran kultaa, ja puolustusministeri vain toteaa, että nyt on synkää ja vakavaa. En olisi uskonut, ellei olisi Iltalehdessä lukenut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu