Missä Suomen helluntaikirkko ?!?

Kaatuiko hanke omaan mahdottomuuteensa vai konservatiivisten, itsellisyyttään täynnä olevien paikallisseurakuntien vastustukseen?!?
3299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ei demokratia helluntaiseurakunnassa.Hallitsija,seurakunnan Pää on Jeesus Kristus,tuleva maailmankin valtioiden Kuningas. Jeesus hallitsee Pyhän Hengen kautta seurakuntaansa,siksi siellä ei voi olla demokratia !

Äänestä

Ei millään pahalla!

Äänestä

voi hyvin ja kasvaa koko ajan. Helluntaikirkkoon liittyy koko ajan uusia paikallisseurakuntia.

Käytännössä tämä tapahtuu useimmiten niin että yhdistyspohjainen paikallisseurakunta perustaa rinnalleen yhdyskuntaseurakunnan joka liittyy Suomen Helluntaikirkkoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Demokraatti kirjoitti:

Kaatuiko hanke omaan mahdottomuuteensa vai konservatiivisten, itsellisyyttään täynnä olevien paikallisseurakuntien vastustukseen?!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu