Sivistynyt maailma ei ymmärrä, mitä Kremlissä touhutaan. Putinin tinasotilasleikit ovat menneet liian pitkälle. Teatteriesitys on käynnissä Kremlissä.
Jos Putin vahvistaa Itä-Ukrainan kahden nukketasavallan itsenäisyyden, niin se tarkoittaa ei vain kansainvälisen oikeuden rikkomista, mutta myös Minskin sopimusten rikkomisen. Minskin sopimukset eivät ole enää silloin voimassa.
Venäläisten joukkojen on silloin aika poistua Krimiltä ja Itä-Ukrainasta vapaaehtoisesti ja pikaisesti. Muu tietää pakottamista.
Venäläiset eivät ole tervetulleita sivistyneeseen länteen. Palatkaa Venäjälle ja pysykää siellä.
Kukaan ei uhkaa Venäjää. Uhkatarina on Putinin vainoharhaisuutta tai näyttelyä. Venäjän uhka on sisäinen. Se asuu Kremlissä. Haluaako Venäjän kansa sotaa?
Venäläisten on syytä palata kotimaahansa. dasvidania
17
176
Vastaukset
- Anonyymi
Mtä jenkkikoirat teke Europassa ja muulla maalimalla??
Taidat olla komusika itse saparohäntinesi!
Kyllä jenkkien kanssa pärjää, jos he luopaavat niin he myös pitävät vastoin kuin tuo pösilöjoukko Moskovassa!
Jos haluat olla komutrolli niin kirjoita Moskovan Pravdaan, siellä nuo jutut menevät läpi, eivät täällä missä ihmiset ajattelevat monet ihan omilla aivoillaan!!- Anonyymi
Extyökkäri kirjoitti:
Taidat olla komusika itse saparohäntinesi!
Kyllä jenkkien kanssa pärjää, jos he luopaavat niin he myös pitävät vastoin kuin tuo pösilöjoukko Moskovassa!
Jos haluat olla komutrolli niin kirjoita Moskovan Pravdaan, siellä nuo jutut menevät läpi, eivät täällä missä ihmiset ajattelevat monet ihan omilla aivoillaan!!Mihin sinun pitäisi mennä; cian typerä rolli?
Anonyymi kirjoitti:
Mihin sinun pitäisi mennä; cian typerä rolli?
Sika, sian, sialla, sialle, sikamainen! Aina se alkaa S-kirjaimella!
- Anonyymi
Opettele Suomea, ennen kuin kirjoittelet minnekään Suomen kieliseen julkaisuun
- Anonyymi
Maakauppoja strategisissa kohteissa
https://www.iltalehti.fi/uutiset/a/2015031119338528
"Venäläiset ovat ostaneet maa-alueita ja kiinteistöjä maa-, ilma- ja merivoimien tukikohtien läheisyydestä eri puolilla Suomea. Kauppoja on tehty ilmavalvonta- ja lennonjohtojärjestelmien, tutka-aseman, räjähdeainevarikon, ammusvälinevaraston ja salaisen ilmasotaharjoitusalueen naapurustossa."
Näitäkö venäläisiä tarkoitat? - Anonyymi
Mutta nehän ovat "juurillaan" Kievin Venäjällä.
- Anonyymi
Mitä sinulla on Venäläisiä vastaan. Venäläiset eivät ole Putinia hallitsijaksi valinneet. Venäjän valtio ei ole sama asia kuin Venäläiset. Tässä on kyse yhden miehen sekoilusta maailmanrauhaa vastaan.
Todella avutonta porukkaa jos anatavat yhden pöljän johtaa maansa katastrofin kautta kurjuuteen!
Miksi eivät anna lahjaksi Putlerille Navalvyi kalsareita ja homma olisi ohi viikossa!- Anonyymi
Extyökkäri kirjoitti:
Todella avutonta porukkaa jos anatavat yhden pöljän johtaa maansa katastrofin kautta kurjuuteen!
Miksi eivät anna lahjaksi Putlerille Navalvyi kalsareita ja homma olisi ohi viikossa!Lähtisitkö osoittamaan mieltä jos seurauksena voisi olla vankilaa useiksi vuosiksi. Venäjällä jokainen hoitaa vaan omat asiansa ja poltiiikot tekee mitä tekee. Aktivisteille laitetaan polonium kalsarit jalkaan niin pysyvät hiljaa.
Anonyymi kirjoitti:
Lähtisitkö osoittamaan mieltä jos seurauksena voisi olla vankilaa useiksi vuosiksi. Venäjällä jokainen hoitaa vaan omat asiansa ja poltiiikot tekee mitä tekee. Aktivisteille laitetaan polonium kalsarit jalkaan niin pysyvät hiljaa.
Kalsarimyrkkyhän on nimeltään novitsok! Se on se mitä Putlerin kalsarit kaipaavagt!
Kansa voi olla äänestämättä tai kirjoittaa äänestyslippuun sovitun nimen jota ei voi tulkita Putiniksi. Aleksei Navalvyikin sopisi paremmin!- Anonyymi
Extyökkäri kirjoitti:
Kalsarimyrkkyhän on nimeltään novitsok! Se on se mitä Putlerin kalsarit kaipaavagt!
Kansa voi olla äänestämättä tai kirjoittaa äänestyslippuun sovitun nimen jota ei voi tulkita Putiniksi. Aleksei Navalvyikin sopisi paremmin!Et taida olla tietoinen venäläisestä vaalitavasta. Sillä ei ole merkitystä mitä kansa haluaa, oikeat miehet tulee kuitenkin valittua.
Anonyymi kirjoitti:
Et taida olla tietoinen venäläisestä vaalitavasta. Sillä ei ole merkitystä mitä kansa haluaa, oikeat miehet tulee kuitenkin valittua.
Tuo nyt on suurinta humpuukia mitä vain komuloinen kykenee laskemaan. Siinä maassa ei ole mitään todellista kansanhalua siinä, mikä tulos ennalta järjestetyistä vaaleista tulee!
Eihän siellä pääse edes ehdokkaaksi jos ei ole "oikeassa"! Ajattele vaikka Navalnyin tapausta!- Anonyymi
Extyökkäri kirjoitti:
Tuo nyt on suurinta humpuukia mitä vain komuloinen kykenee laskemaan. Siinä maassa ei ole mitään todellista kansanhalua siinä, mikä tulos ennalta järjestetyistä vaaleista tulee!
Eihän siellä pääse edes ehdokkaaksi jos ei ole "oikeassa"! Ajattele vaikka Navalnyin tapausta!Taisit puhua itsesi juuri pussiin
- Anonyymi
Cia on yrittänyt saada sekasortoa Venäjälle ja valkovenäjälie. Heikoin tuloksin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1038172- 1105723
- 2855134
- 495013
- 763787
- 583011
- 662727
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222528Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292512- 452471