Paljonko Kreml maksaa sen äänitorvena heilumisesta? Saatko materiaalin valmiiksi käännettynä, vai joudutko työstämään sitä itse? Vaivaako omatunto?
Ilkka Luoma, paljonko sinulle maksetaan?
Anonyymi
1567
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Saako Ile Yleltä palkkaa?
Olen saman huomannut. Onko Ilkka Persu? Kyselen vai , koska trollien mielestä kaikki venäjämieliset ja Suomettuneet ovat persuja.
Itsehän en noin ajattele. Niitä on persuissakin, mutta kaikista eniten punavihervasemmistososialisteissa ja kommunisteissa.
Saattaa olla vaikea uskoa, mutta ajatteleva ihminen voi päätyä ilman ulkopuolista määräystä samanlaisiin ajatuksiin kuin Luoma. Siis ihminen, joka haluaa tarkastella asioita syvemmin ja useammalta kantilta.
Punikki ei ajattele mitään. Hän vetää aatteen palossa. En puhu Ilkasta.
Tottakai voi, mutta olis rehellistä sanoa suoraan mitä ajattelee ja mikä on agenda. Moni kannattaa mm EU liittovaltiokehitystä. Harva uskaltaa sen Suomessa sanoa ääneen.
Ei siinä mitään olkaa kuinka Venäjämielisiä tahansa. Uskaltakaa sano se ääneen.
Miksi niin moni kannattaa kommunismia?
Joka siis liittovaltio on. Eikö historia opettanut?
Useammalta kantilta?! 🤣🤣🤣
Trolli ei ajattele mitään. Kun YLEssä sanotaan "punikki" niin trolli toistaa sitä niin kauan kunnes YLEssä sanotaan vaikka "natsi" ja sitten se toistaa sitä kunnes taas..
Venäläismielinen pelle hän on.
Onkohan varmasti suomalainen?
Ei Putinin tarvitse tuolle kommunistille mitään maksaa.
Aika nostaa tämä keskustelu taas esille, sillä sellaista tavaraa tuo mies suoltaa suolestaan.
Luoma ei koskaan vastaa näihin kysymyksiin.
Äänestiköhän Luoma pressanvaaleissa Tarja Halosta silloin kun tuo puten demarikaveri oli ehdolla?