Persujen rahoittaja Putin tarvitsee nyt kaiken avun rauhantoimilleen tunnustamillaan uusilla pienvaltioilla, eikö Persuuista nyt kiitollisuuden velassaan lähde tuohon tärkeään tehtävään, kun Ukraina ja läntinen vihollinen nyt uhkaa maailmanrauhaa?
Putinilla riittää valuuttaa maksaa rauhanturvaajille korkeata palkkaa, luuseripersuilla olisi nyt kerrankin mahdollisuus tienata oma elantonsa ja vieläpä oikein univormussa.
Putinilla riittää valuuttaa maksaa rauhanturvaajille korkeata palkkaa, luuseripersuilla olisi nyt kerrankin mahdollisuus tienata oma elantonsa ja vieläpä oikein univormussa.
Vastaukset 53
Vanhimmat
Nykypersut ovat Putinin poliittisia sylikoiria. Haukkuvat länsimaita niin kuin käsketään. Ei heistä sotarintamalla olisi muuta kuin harmia.
Ai nämä natoa liputtavat ja aseellista tukea ukrainalle tarjoavat?
Onko+persuissa+Halla-ahon+lisäksi+joku+muukin+sellainen?+
Ainakin+90%+persuista+on+kiiluvasilmäisen+venäjämielistä+porukkaa.
"Varsinaisen harhaluuloisuushäiriön tärkein oire on pysyvä harhaluulo, joka muistuttaa lähinnä päähänpinttymää eli pakkomiellettä.
Häiriö on psykoottinen tila, koska mitkään vastakkaiset todistelut eivät voi horjuttaa uskoa harhaluuloon, ja havainnot tulkitaan aina tukemaan harhaluuloa.
Harhaluuloisuushäiriöstä kärsivällä on alttius tulkita ympäristön tapahtumat ja ihmisten eleet tavalla, joka tukee heidän uskojaan. Tuloksena ovat riitaisat väittelyt ja kaikkien osapuolten ärtyneisyys."
Tavion johdolla Persut tukevat Venäjää, Halla-aho rimpuilee Persujen virallista linjaa vastaan.
Hakkaraisen yliopisto pyskiatrian desantti analisoi.
Persut eivät edes keskenään tiedä, mihin suuntaan ladattu ase pitäisi kriisissä laukaista.
Liian tekninen laite, joten tietämättömyyttään sekä ymmärtämättömyyttään ampuu pian itsensä.
Jos rauhanturvaajana pääsee ampumaan terroristeja ja mamuja samalla kun juo votkapaukkuja niin kaikki persut lähtevät puoluejohtoa myöten hommiin. Hommafoorumilla on rekry menossa.
Perussuomalaiset ovat sellaisia tappelupukareita, että tappelevat aina keskenään kotomaassakin.
Niin se taitaa olla, että persut eivät omilta keskinäisiltä tappeluiltaan jouda enää muille rintamille tappelemaan?
Ja jos Putin hyökkää Suomeen, persut menevät korkeintaan pöhnässä kaduille istumaan ja tööttäilemään huutaen: Mamu, mamu, mamu ja kehitysapu pois! _Sillä reseptillähän persut parantavat kaikki maailman ongelmat.
eli voivat olla "rauhanturvaajina" vuoropäivinä venäjän tai ukrainan joukoissa?
ammu sitten sieltä rajan takaa 🤣 Vasili Zaitsev vastaa tuleen 🤣🤣🤣
Meilläkin on sentään Simo Häyhä 🙂
mä lähren ny, misäpäi se urkraina o? onks yhteiskuletus, pääseeks junall vai pitääks vossikka ottaa?
Kai Putinin "rauhanturvaajien" joukkoon persutkin kelpaavat, ainakin miinoja polkemaan?
''....ainakin miinoja polkemaan?''
Vain ja ainoastaan.
Hyvä, saat ihan oikeen pyssyn, mutta räkäpäitä lippaaseen.
Sinne marssitaan. Peräkanaa niinku köyhän talon porsaat.
Vainikkalasta Pietariin on junakuljetus härkävaunuissa. Loppumatka marsitaan.Ruokana puoli pakillista kaalisoppaa ja levänpala päivässä. Aamuisin saa mys pussiteetä; pussi vaihdetaan, kun naru likoaa poikki. Marssitauoila tulee ämyreistä poliittista valistusta.
Venäläissotilaat valmistavat persulle sen teen samovaarilla, koska persu kumminkin polttaisi itsensä sillä.
VKK:n paikallisosastojen kautta voi anoa oikeutta taistella Donetskin patriootti-kaartissa.
Mikä mahtaa olla johtaja Turtiaisen aselaji ja sotilasarvo?
Kokonsa puolesta hän sopisi panssarintorjuntaan.
Sitä pitää varmaan kysyä tuolta mikälieSOTILAALTA, koska hänhän on Turtiaisen sotamarsalkka.
Sodan syttyminen Venäjää vastaan olisi haastava tilanne persuille, kun eivät tietäisi kummalla puolen sotisivat. Suomalaisen punikin rinnalla vaiko venäläisen natsin?
Turhaa ärsyttää Putinia, meidän pitää vain odottaa kun hän tulee vierailulle meille ja lupaa suuren tulevaisuuden
Persuperiaate:
Kun hukkuva huuta apua, ei pidä sekaantua konfliktiin. Mitä se meille kuuluu?
Persut puhkovat mieluummin pelastusrenkaan kuin kantaisivat vastuuta. Kehitysapuleikkauksiin viitaten.
Takavuosina, kun muuttoliike afrikasta alkoi, hallaaho totesi välimereen hukkuvista että vähemmämpähän niitä silloin tulee.
Minkälainen ihminen on sisimmältään sellainen, joka näin toteaa?
Sanoisin jotain sinnepäin kuin vakavasti psyykkisesti sairas?
Halla-aholla on ollut muutoinkin noita "suuria mietteitänsä", kuten hän pohti aikanaan myös homon päähänampumista sekä vähempiosaisten kaasuttamisia. Ei ihan tervepäisen ajatuksia.
Halla-aho vaati EU:ssa, että pakolaisten pelastaminen merestä on kriminalisoitava. Vastaavasti persun pelastaminen jäistä tietää vankeustuomiota.
Senkun odotat Persu 🐒
Persut puolensa valinneet:
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005632649.html
Persujen mielestä, jos jonkun maan alueella on terroristeja, sellaisen maan lapset saavat kuolla nälkään.
Perussuomalaiset.
Missä persu - siellä putinismi.
Persut eivät vielä ehdi rauhanturvatehtäviin Itä-Ukrainaan, kun on ensin kaadettava luottamuslauseäänestyksessä Suomen kommunisti- ja tyttöhallitus. Sen jälkeen aseharrastaja Halla-aho matkustaneen sotaharjoituksiin jonnekin Ukrainan rajalle, missä harjoitustoimintaa rauhanturvaamista varten on runsaasti tarjolla.
Kielenhän Halla-aho jo osaa.
Eikö hallitus kaatunutkaan kunnallisvaaleissa, kuten persut lupasivat?
Kyllä persuja potuttaa, kun karvaperseet eivät mahda mitään osaavalle tyttöporukalle, jota johtaa kassaneiti.
Ei, persut kaatavat sen seuraavassa Convoy-miekkarissa.
Joku käpykaartilaisen jälkeläinen on ketjun avaaja, komukka asialla.
Halla-aholla on paljon sinisiä ajatuksia kuten Havukka-ahon ajattelijalla.
Mitään vaikutusta niillä ei kuitenkaan ole Suomen ulkopolitiikkaan tai Ukrainan tilanteeseen. Ne ovat sivarin monologeja, irti oman persupuolueen venjämielisestä valtalinjasta.
Halla-aho on ns. pehmentynyt eli tullut järkiinsä. Se ei ole politiikassa epätavallista. Esim. nuorista työväen lahtareista Holkerista ja Viinasesta tuli vanhoilla päivillään oikein filantrooppeja.
Halla-aho osaa poliittisesti kusettaa toimittajia jopa taitavammin kuin Soini.
Jos näin ei olisi, hän ei olisi koskaan pystynyt äärioikeisto-hoveineen kaappaamaan persupuoluetta venäjämielisten käsiin.
Persupoijat ovat jo kilistelleet lähtömaljoja siihen malliin, ettei lähdöstä taida tulla enää mitään? Persut myöhästyvät tästäkin sodasta?
Eikös Packalén ole siellä maastoissa maastoutuneena
Siis ei missään venäjän joukoissa huom.
Persut tanssivat Putinin pillin mukaan samoissa karkeloissa muiden venäjämielisten kanssa, jopa EU tasolla.
https://www.iltalehti.fi/eurovaalit-2019/a/6a361937-bbfb-43dc-af9c-711bfe975e46
Vallin on jo tottunut puskissa lymyämään?
Persutko rintamalle? Ensin ne pitäis löytää käpykaartista.
Lahjoittaakohan Kärkkäinen kaikille kansallismielisille persuille omat taisteluvasarat?
Vasarankäytöstä persuilla on jo kokemusta, sirpin käyttö vaatii vielä hiomista?
Vasarointi ei tekisi sinullekkaan pahaa.
Ei mene ainakaan piloille mitään.
Nyt voisivat ne Kankaanpään terroristipersut lähteä kasapanoksineen Ukrainaa valloittamaan. Niin ei tarvitsisi maanmiesten räjäyttelyä suunnitella.