Muita tupakansavulle herkistyneitä?

Anonyymi

Huomaan että olen parin viime vuoden aikana alkanut todella inhota tupakan hajua. Pakko siirtyä heti kauemmas kun polttelija tulee lähelle. Miksi poltatte pysäkillä? Antakaa ihmisten odottaa rauhassa bussia tai ratikkaa ja menkää itse pahanhajuisena kauemmas. Mielestäni voisi sakottaa tupakoitsijoita yhteisen hengitysilman saastuttamisesta ja terveydenhuollon kulujen lisäämisestä.

2

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      jokaisella meistä on omat inhokkinsa.

    • Anonyymi

      Usean vuoden tuota samaa kärsitty Heka Kontula asukaat. Tupakka laki tuli voimaan 2018. Nyt vasta on hakusessa HEKA-ITÄ kaikialle: vanhat talot tupakointi kieltoon.Syystä tupakoitsiat poltaa lasitukset kiinni,ymärtämättä rinakaisi parvekeet, Raot seinissä ja latioissa. Tupakan haju tulee niihin parvekeisin myös ikkunan rakoventileistä asuntoihin sisään vaikka on talvi aika. Röyhkeintä on ne ihmiset,jotka itse ei tupakoi,mutta antaa vieraiden tupakoida.Ovat itse menetäneet hajuaisisti ja tupakoitisia itse ei haista se.( sanovat lääkärit,narsistin tunistaa ei omaa hajuaistia) Haju talvi ja nolla kelit on kuin radon haju,heidän parveke materialissa kiinni.Leviää muille se jotka hajut haistaa.Ei enää aita edes 1-2 lasitus auki auta.Pitäisi pestä koko parveke ja malit uusia ,kuin materialit.mut otakaas se lopuu viimeistän kesä kun tulee viralinen pätös sieltä ympäristölauta kunta.ei auta sanotaan en polta,koskee vieraita.ei auta sanotaan ei voi haista poltan vain mutaman röökin.Sitä lakia on noudatettava silloin ja häätö edessä jos ei.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      347
      12165
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      169
      11198
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      280
      6553
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      255
      5337
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      203
      3841
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      176
      3633
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      61
      2685
    8. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      174
      2388
    9. Nyt on kova paikka "suvaitsevaisille" naisille", kun naisille tuli oma taksi

      ja syy siihen on kehitysmaalaiset taksisuharit, joista on koitunut paljon "ongelmia" naismatkustajille. Nimittäin "suva
      Maailman menoa
      47
      2205
    10. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      13
      1904
    Aihe