Kontiolahtelaiset voisivat ottaa varaslähdön parhaan ehdokkaan julkituomiseksi seuraavaksi presidentiksi. SW olisi suurenmoinen puolustusvoimien ylipäällikkö muun presidentin virkatyön ohessa. Kokonaisnäkemys puolustusvoimien kehittämisestä on ylivertainen aiemmin esitettyjen ehdokkaiden suhteen. Puolustusministerinä sai paljon aikaan!
Stefan Wallin presidentiksi
6
124
Vastaukset
- Anonyymi
Kampajan avajaiset pidetään Kollaan Vasaman aukiolla huhtikuun ensimmäisenä kello 25:00 alkaen. Juhlapuhujana esiintyy kenraali evp Puheloinen.
- Anonyymi
Jatkot ovat ex kapiaisten kahvitunnilla entisen sotilaskodin raunioissa. Viimeisimmät vale uutiset kiirehtii tilaisuuteen tuomaan ”repunrepijä” myös ”paskahousuna” tunnettu E.P.
- Anonyymi
Jos lupaa siirtää AH-keskuksen Draksvikiin niin äänisaalis kontiolahtelaisilta on ylenpalttinen.
- Anonyymi
Eversti evp Haapala voisi tehdä kuitenkin liikekannallepanon ampumahiihtäjien joukossa ja kutsua aseisiin kaikki liki kymmenen pyssymiestä estämään siirtoa.
- Anonyymi
Siellä on liian vähän lunta !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siellä on liian vähän lunta !
Haapala ajattaa rekoilla Kontiolahdesta tai Vuokatista kunnan piikkiin loskaa Dragsvikiin eli no problem ;)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4422936Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys202546Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1372225- 1251991
Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2491639Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2081284Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1861240Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä71235Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1511223Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel281198