Pakolaisia Ukrainasta. Suomi voisi ottaa!

Anonyymi

Suomi voisi ottaa kymmentuhat määrin pakolaisia tarvittaessa Ukrainasta, olen tätä mieltä. Johan he käyvät nytkin käyvät töissä Suomessa.

Ei ole työmotivaatio ja integroitumisvastaisuutta kuten näillä Afrikansarven "ikipakolaisillamme" jotka rakastuivat Kelaan niin, ettei heitä saada enää takaisin kotimaatansa rakentamaan edes hallituksensa hyvistä pyynnöistä.

33

162

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Millä elätät, entisetkään ei itseään elätä😅

    • Anonyymi

      Nyt voidaan ottaa pelkästään naisia niiden vuoro nyt. Aluksi 30000tuhatta sinkkunaista.

      • Anonyymi

        Oikeat pakolaisnaiset EIVÄT ole ätmien panopatjoiksi suunniteltuja. ffs.


    • Anonyymi

      Naisia ja lapsia, ilman muuta, tähän asti Suomeen on tullut lähinnä miehiä.

    • Anonyymi

      Eipä ole motivaatio kohdillaan noillakaan kaikilla, rehellisyyskin olisi plussaa😂

    • Anonyymi

      Kumma, että äärisuvaitsevaiset punavihreät eivät sympatiseeraa Putinia niinkuin muita pahiksia kuten terroristeja, maahanmuuttajajengirikollisia ja muita rikollisia. Rikosten uhreille punavihreiltä äärisuvaitsevaisilta ei heru sympatiaa eikä huomiota.

      Kunnon ihmisiä taas äärisuvaitsevaiset syyllistävät kaikesta.

      • Se on juurikin näin kuin kerrot.


    • Anonyymi

      Donbass luhansk alueelta voisivat ottaa naisia ja lapsia

    • Anonyymi

      Jos vihervassari suvakeista on kiinni niin Ukrainasta on saatava somalit Suomeen. Mikäli siellä yksikään sattuisi olemaan.

      Näille vajakeille vaan tiedoksi, et missä ei ole Kelaa niin ei ole somaliakaan. Joten ei ole Ukrainassa pelastettavaakaan.

    • Anonyymi

      Minä voisin ottaa pari sellaista 18-22 vuotiasta hoikkavartaloista blondia avustajikseni.
      Danny.

      • Anonyymi

        Mulle kävisi samaa ikähaarukkaa 4-5, saa olla brunettikin, kunhan on hoikka ja kaunis.
        Frederik.


    • Anonyymi

      Mitään oteta ammutaan rajalle kaikki saatanan rintamakarkurit. Ihme touhua tuollainen etteivät omassa maassaan viihti kuolla vaan tulevat tänne tapettaviksi.

    • Anonyymi

      Ei mitään "voitaisiin ottaa" vaan me vaan otetaan ja sillä siisti.
      Kyllä mieluummin otan heikäläisiä, on toiveita työstä kiinnostuneista.

      • Anonyymi

        Jos porvari paskiaisella on töitä niin senkun viet ne työs tuonne. Me vittu ruveta sun ulkomaalaisia työntekijöitä suomessa katteleen. Tollasia paskoja nuo suomen yrittäjät. Pitäs kunnon suomalaisten niitten voittojen takia katella niiden raiskaavia työntekijöitä. Vastuuseen tollaset paskat pitäisi laittaa.


    • Anonyymi

      Todennäköisesti pakolaisten joukossa tulee myös putinisteja tutustumaan maaperään.

    • Anonyymi

      Jos lähtee Venäjää pakoon, miksi kukaan menisi toiseen Venäjän naapurimaahan, en minä ainakaan.

      • Anonyymi

        Ensimmäiset somalit tulivat Suomeen Venäjältä.
        Erittäin hyvin ovat viihtyneet...suomi huva...


    • Anonyymi

      Suomessa on jo nyt ukrainalaisia kausitöissä. Kyllä sieltä pakolaisia voidaan ottaa, koska he sopeutuvat paremmin kuin esim. 2015 tulleet ja ryhtyvät töihin ja kotoutuvat nopeasti.

    • Anonyymi

      Juu iältään 18-35 v nuoria naisia.

      • Anonyymi

        Joo, jännää se olisikin jos olisivat 18- 35- vuotiaita vanhoja naisia...


      • Anonyymi

        Miksi luulet että nuoret pakolaisnaiset valitsisivat juuri sinut? Ehei, ukrainalaisnaisillakin varsinkin nuorilla on "black fever" ihan niin kuin muissakin maissa joten rupeaisivat seurustelemaan täällä luuhaavien tumma ulkkisten kanssa.


    • Anonyymi

      Ei ne kelpaa viherpunahallitukselle, jos töitä tekevät.

    • Anonyymi

      Ukraina ei laske lähtemään än naisia ja lapsia ovat jumissa

    • Anonyymi

      Saadaan hyvää työvoimaa

    • Anonyymi

      80000 tuhatta paikkaamaan työvoiman tarvetta

      • Anonyymi

        Ovat sodan traumasoimia tuskin pystyvät vuosikymmeniin jos sittenkään enään työntekoon. Veikkaan että siirtyvät sairaseläkkeelle.


    • Anonyymi

      Vaikka hädänalaisia pitääkin auttaa niin ihmettelen suomalaisten intoa kääntää oma kotimaansa joksikin ihmeelliseksi siirtolaismaaksi..ei kiitos.

      • Anonyymi

        Eikun nyt pitää ottaa paljon, mielellään ainakin 200000, eikä mihinkään töihin.
        Edelliset tulijat menkööt töihin, heidän elatusrahansa tarvitaan nyt ukrainalaisäideille ja lapsille.


    • Eiköhän noita eri maiden väestöjä aleta sekoitella keskenään ihan tarkoituksella.
      Suomi on pieni sisäsiittoinen kansa ollut jo pitkään, joten geeniperimä on alkanut rapautumaan. Se on vähä ku sukurutsiaa kun tarpeeks pitkään lisäännytään pienellä porukalla keskenään.
      -Geenivirheet alkavat jo näkyä kansassa selkeästi. Esim. Vähintään 60-70% kansasta on silmämääräisesti ylipainoisia. Geenivirhe tuokin. Keskiverto Suomalaismies ei ole enää nykypäivänä kovin miehekäs näky.

    • Anonyymi

      Insinöörejä maatalouden aputöihin? Keskustalogiikkaa.

    • Anonyymi

      Somppupojista ei ole työvoimapulaa helpottamaan.

    • Anonyymi

      Saadaan hyvää työvoimaa 😊

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      2017
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1932
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      12
      1475
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1281
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      50
      1239
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      845
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      707
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      88
      707
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      678
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      643
    Aihe