Venäläisten pitää kukistaa diktaattorinsa

Anonyymi

Venäläiset ovat antaneet Putinin heilua vallassa yli kaksi vuosikymmentä. Jokainen kansa on vastuussa siitä, millaista politiikkaa maa harjoittaa.

Krimin valtauksen jälkeen venäläiset hurrasivat ja Putinin suosio nousi.

Nyt niitämme satoa venäjän kansan nationalismista.

8

69

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näyttää olevan sortokoneisto niin uskollinen että Ukrainan kremlhulluuden lisäksi terrorikoneisto voi käydä venäjän kansaa vastaan. Yleensä näin on. Arabikevään Egypti oli yksi poikkeus.

    • Anonyymi

      Olisi ihanaa, jos meilläkin olisi johtaja, joka ajattelisi suomen kansan parasta. Eikä tämän Saatanallisen Globaalin Kansanmurhaaja Kultin parasta.

      Se, mitä näemme nyt Ukrainassa on VASTAREAKTIO tämän Globaalin Kultin toimintaan Venäjän kansaa ja maata vastaan viimeisen 25 vuoden aikana ja päälle vielä 70 vuotta kommunismin ja Neuvostoliiton väkivaltaa, jonka teki juutalainen Venäjän kristillistä kanssaa vastaan. Näemme siis REAKTION.

      Globaalin Kultin toimnta johtaa aina väistämättä sotaan.

      Jos kultti olisi jättänyt Venäjän karhun vain rauhaan niin mitään tästä ei tapahtuisi.

      Venäjän toiminta on seurausta Globaalin Kultin toiminnasta.

    • Anonyymi

      Trollien kirjoittelu menee epätoivon puolelle.

      Hohhoijaa.

    • Anonyymi

      Miten puolustat sarjamurhaajaa uskottavasti? Trolleille valkenee hiljalleen, että he ovat avustajia. Myös heille koittaa suuri tilinteon hetki, kun Venäjän kansa vapautuu despootistaan. Venäjällä vallankeikaus tapahtuu äkkiarvaamatta. Niin käy Putinillekin.

    • Anonyymi

      "Nyt niitämme satoa venäjän kansan nationalismista"

      Ja siitä me saamme kiittää globalismia ja sen kansainvälisiä saalistajia. Venäjälle luotiin läntisten neuvonantajien toimesta oikea kapitalistinen unelma rajattomia rikkauksia kahmineine oligarkkeineen ja vapaus kaikille rikollisille nousta valtaan. Typeryys oli mittaluokkia suurempi kuin USA; nykkehallinnot Chilessä, Kuubassa, Iranissa ja Venezuelassa. Kaikissa niissäkin kehitys on johtanut tähän samaan: katastrofiin ja jyrkkään vastakkainasetteluun lännen kanssa.

      Jos Venäjän kansaa yllytetään kansannousuun, on sille annettava riittävää sotilaallista tukea tehdä se. Muuten seuraa verilöyly. Lännen tiedusteluelimille ei liene edes järkevää käsitystä siitä, miten laajaa Venäjän paikallishallinnon lojaalius on Venäjän eri alueilla.

      Toki venäläisten itsensä etu on tässä tilanteessa yrittää saada sota loppumaan niin pian kuin mahdollista.

    • Anonyymi

      Ei vaan eurooppalaisten pitää kukistaa putin ja venäjän joukot.

    • Anonyymi

      Varmaan pitäisi jos Venäjällä olisi diktaattori

    • Anonyymi

      Trollit kiireisinä näinä päivinä, heh.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4660
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3857
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      189
      3694
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      69
      2108
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1172
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      153
      1127
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      51
      1034
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      914
    Aihe