Jokerit vetäytyy!

Anonyymi

7

277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Valtavat maailmanlaajuiset pakotteet, monet urheilijat ja lajit ilmoittaneet boikotista.

      Miksi? Ei kai Venäjää tai Valko-Venäjää voi pitää muuna kuin rosvovaltiona. Voiko suomalainen urheiluseura pelata rosvomaissa? Ja mukana olisi Suomalaisia maailman mestareita!

      • Anonyymi

        Ja olympiavoittajia.


    • Anonyymi

      https://yle.fi/urheilu/3-12333456

      Suomen Jääkiekkoliitto kertoo laskevansa Helsingin areenan kattoon nostetut Leijonien paidat ja mestaruusviirit.

      Jääkiekkoliiton päätöksen taustalla ovat Venäjän sotatoimet Ukrainassa. Liitto kertoo tuomitsevansa Venäjän toimenpiteet ja aloittaneensa keskustelun Kansainvälisen Jääkiekkoliiton ja keskeisten jääkiekkomaiden kanssa.

      Helsingin areena on osittain venäläisomistuksessa.

      • Anonyymi

        Yllätyin Jokereiden päätöksestä. Isokiho Kurri selittelee, että piti käydä keskusteluja liigan edustajien kanssa ja muka hänelle itselleen oli selvää jo torstaina, että lähtö tulee. Höpö höpö, kävi keskusteluja varmasti mutta varmasti myös pahoitteli, että on pakkoraossa. Kun sponsseja lähtee ja Venäjä-boikotteja tulee, niin pakko oli Jokereiden laittaa stoppi kaudelle. Liitto poistaa venäläishallista paidat. Mainehaitta selkeä, moni katsoja varmaan olisi äänestänyt jaloillaan ja lipputulot vähentyneet. No vähenee ne nytkin mutta eikö liene jossain kassakaapin kätköissä seteleitä pahan päivän varalle. MM-kisamatsit voisi siirtää Helsingistä Turkuun.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Jokerit lähtee kaikki eri joukkueisiin liigassa ehkä pelaamaan jos päästetään. Sponsorit lähtevät eli halliakaan ei kohta ole. Kohta jokereita ei enää ole

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      272
      3459
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      121
      1807
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      266
      1524
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      68
      1409
    5. 75
      1372
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1117
    7. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      53
      1116
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      1011
    9. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      22
      977
    10. IS viikonloppu 16.-17.5.2026

      Tänä viikonloppuna on Kärkkäisen ja Skyttän yhteistyönä syntynyt 3.0 arvoinen sanaristikko ratkaistavana.
      Sanaristikot
      35
      893
    Aihe