miksi USA:n täysin laittomat hyökkäyssodat arabimaihin on meduan ja kaikkien mukaan ok, mutta nyt tämä venäjän "ENSIMMÄINEN SITTEN MAAILMANSOTIEN".
Vaikka ei tykkäisi Venäjästä, ei sitä USA:stakaan ole pakko!
Vaikka ei tykkäisi Venäjästä, ei sitä USA:stakaan ole pakko!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Siksi, että Israel on ulkoistanut lähi-idän sodankäyntinsä Amerikalle. Eli Amerikka käy Israelin sodat lähi-idässä.
Siksi ne sodat mitä kutsut "arabimaiksi" ovat OK. Ne ovat siis islamistisia valtioita, joissa asuu siis Muslimeita.
Muslimit ovat ideologinen ryhmä (islam).
Arabit ovat etninen ryhmä (DNA).
Ei saa sekoittaa ideologiaa ja DNAta.
Jos joku käy sotia, jotka eivät sovi Israelille niin se on kato paha paha juttu ja pitää tuomita heti. Tai tarkemmin: se on siis joko OIKEASTI paha paha juttu tai sitten LEIKISTI paha paha juttu, eli teatteria se tuomitseminen.
Mutta yksi asia on aivan varma: meille valehdellaan ja meille on valehdeltu 120 vuotta.
Mikään ei ole niin kuin sanotaan ja totuuden esille kaivaminen on vaikeata.
Valhetta kaikki on vain, kahdesta maailman sodasta covid-bluffiin ja nyt sitten tämä...
MIKÄÄN mikä viime vuosina on maailmassa tapahtunut ei ole normaalia ja kaiken tapahtuneen takana on valhe, petos, bluffi, huiputus jne. Näiden huiputusten ketju on pitkä 911, EU, NATO, YK, COVID, UKRAINA, ISIS, IRAQ, Arab spring... jne jne.. kaikki perustuu valheelle ja petokselle.
Totuutta kansalla ei ole. Tämä ei hyvin pääty.
Maailman kansat vain kärsivät ja eliitti voi paremmin päivä päivältä.
Tämä ei hyvin pääty.
Siinä ollaan kahtiajaon äärellä. Toinen puoli julistautuu "oikeamieliseksi" ja samalla se puoli julistaa muut "väärämielisiksi". Tuomiot on aina automaattisia ja yksipuolisia. Kollektiivinen yksinkertaisuus ja alkukantaisuus on jopa velvollisuus.