Silloin se ei kait vie oikeaan suuntaan

Onkohan se oikeasti totta että ihminen viisastuu vuosi vuodelta enemmän ja mitä enemmän ikää tulee lisää? Koska kaikki tuntuu vielä enemmän vääremmältä ja huonommalta ajatukselta, joka päivä yhä enemmän.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Mikä nyt tuntuu väärältä. Parisuhteen viritteleminenkö ja teeren pelit?

Äänestä

Rimakauhua se on vaan. Tuttuun on niin helppo jäädä. Helppo mennä vanhoja latuja. Jättää mahdollinen rakkaus kohtaamatta.

Äänestä
  • niin ja silti vaan jotkut tykkää jäädä entiseen eikä edes halua mahdollista uutta rakkautta kuka sitä aloittaa alusta jos tulee huonot ajat ainahan niitä tulee parisuhteessa, nykyään erotaan liian helposti

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    niin ja silti vaan jotkut tykkää jäädä entiseen eikä edes halua mahdollista uutta rakkautta kuka sitä aloittaa alusta jos tulee huonot ajat ainahan niitä tulee parisuhteessa, nykyään erotaan liian helposti

    Jotkut ei aloita tottumuksesta ja pelosta sitä ensimmäistäkään suhdetta.

    Äänestä

Riippuu miten vanha olet nyt 23 ?

Äänestä

Harkintakyky lisääntyy ja seksuaalinen vietti vähenee ja impulsiivinen pariutuminen myös iän myötä. Tarvitsee enemmän persoonaa, kuin kuorta. Vaatimukset kasvaa, elämän nurjuus rupeaa näkymään, eikä ajattele vain itseään.

Äänestä
  • 5-kympin villitys kertoo melko paljon.
    Järki ei siinä paljoa paina, kun alapää ohjaa suunnan.

    Äänestä

Viisastuu tiettyyn rajaan asti ja sitten taantuu taas.
Toki se on yksilöllistä, missä vaiheessa kenelläkin taantuminen alkaa.
Kyllä 80-100 vuotiaat on kuin lapsia taas . yleensä.

Äänestä

Kysy sitä naapurimaan johtajalta

Äänestä

Vanhemmiten perversiot lisääntyy ja mieli haurastuu. Joskus 40- 50- ikämailla miehestä näkee viimeistään onko läpimätä ja pervo sairauteen asti vai normaali. Sitä ennen tulee pelkkiä vinkkejä.

Äänestä

Toiset menee kehityksessä alaspäin ja en nyt puhu muistisairaudesta

Äänestä

Tää ei ole mikään päiväkirja

Äänestä
  • Kyllä semmoinen ihmisen kehittyminen on turhaa glumeluuria ja narsistista itsensä nostatusta. Esimerkkinä nämä new age - tyypit oikein hieroo omaa hyvyyttään meidän katkerien ja siihen tyytyväisten naamaan. -sivusta suivaantuneena

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onkohan se oikeasti totta että ihminen viisastuu vuosi vuodelta enemmän ja mitä enemmän ikää tulee lisää? Koska kaikki tuntuu vielä enemmän vääremmältä ja huonommalta ajatukselta, joka päivä yhä enemmän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu