Kun täällä on ollut niin hiljaista?
Tulin just hyppytunnilta kotiin.
Sormet kaipais vielä voimistelua. Niinpä ajattelin taas vähän kirjoittaa teille.
Miten on päivä teillä mennyt? Täällä tundrallakin on nyt taivas harmaa, mutta pakkasta ei ole :=)))))
Kissako kielen vienyt?
12
413
Vastaukset
..sujunut.. hyvin mainiosti... saatu sentään jotain aikaan.. kissa ei ainakaan vienyt mun kieltä mutta pahoin pelkään että oon tuolle katille hiukan allergiseksi tullut.. karvojakin siltä lähtee... karvoja on mun silmissä, korvissa, suussa, lautasella ja sohvalla... nenä vuotaa ja kutiaa..
- ykstypy
allerginen kissoille selvästi. Kannattais miettiä kissan pitämistä. Jos allergiaoireet on kovin kauan, altistuu astmalle.
ykstypy kirjoitti:
allerginen kissoille selvästi. Kannattais miettiä kissan pitämistä. Jos allergiaoireet on kovin kauan, altistuu astmalle.
..on ollut vaan hoidossa mulla. ennen ei oo ollut mitään oireita.. ekan kerran tänä keväänä.. mutta kyllä se kissasta taitaa johtua joo..
- kippari
on hijaista kuin malmin hautuumaalla;=))
- ykstypy
olla muillakin hautuumailla aika hiljaista :=(((
Mitä Kippari muuta? - kippari
ykstypy kirjoitti:
olla muillakin hautuumailla aika hiljaista :=(((
Mitä Kippari muuta?on muillakin;=))No ei tässä ihmeitä duunissa olin ja kävin moikkaamassa vanhempia sit kun tulin töistä.
Et nyt tässä himassa mietin vaan mailmanmenoo;=)) - ykstypy
kippari kirjoitti:
on muillakin;=))No ei tässä ihmeitä duunissa olin ja kävin moikkaamassa vanhempia sit kun tulin töistä.
Et nyt tässä himassa mietin vaan mailmanmenoo;=))niitä baanoja tietenkin joille kohta lähdet ajelemaan :=)))
Pitäis kait tässä joku fillari laittaa itellekin, ettei tarvi omin jaloin polkea, mutta taitaa olla jo myöhäistä oppia uusia temppuja :=))) - kippari
ykstypy kirjoitti:
niitä baanoja tietenkin joille kohta lähdet ajelemaan :=)))
Pitäis kait tässä joku fillari laittaa itellekin, ettei tarvi omin jaloin polkea, mutta taitaa olla jo myöhäistä oppia uusia temppuja :=)))olla aika hauska juttu kun typykin alkaisi ajelemaan prätkällä,mut voisihan se olla pikkusen harjoitusta vaativa juttu jos ei ole ajanut aikaisemmin;=))No niitä ajohommia tässä mietin ja muutenkin kaikee elämään liittyvää:=))
- ykstypy
kippari kirjoitti:
olla aika hauska juttu kun typykin alkaisi ajelemaan prätkällä,mut voisihan se olla pikkusen harjoitusta vaativa juttu jos ei ole ajanut aikaisemmin;=))No niitä ajohommia tässä mietin ja muutenkin kaikee elämään liittyvää:=))
elämää kannata liian syvällisesti miettiä. Apea mieli vaan tulee.
Kyllähän se olis mukava varmaan ajella prätkällä, mutta kun oman hullun luonteeni tunne, niin se vauhti olis ollut niin hurjaa, että tuskin tässä enää kirjoittelisin. Kait se joku suojelusenkeli on olemassa :=)))) - kippari
ykstypy kirjoitti:
elämää kannata liian syvällisesti miettiä. Apea mieli vaan tulee.
Kyllähän se olis mukava varmaan ajella prätkällä, mutta kun oman hullun luonteeni tunne, niin se vauhti olis ollut niin hurjaa, että tuskin tässä enää kirjoittelisin. Kait se joku suojelusenkeli on olemassa :=))))niitä kannata liikoja miettii,mut välillä on hyvä pysähtyy ajattelemaan:=))Joo voi olla parempi jos tollainen ajaja olet niin jatkat ajeluja sillä polkupyörällä muuten voi käydä hassusti:=)
- ykstypy
kippari kirjoitti:
niitä kannata liikoja miettii,mut välillä on hyvä pysähtyy ajattelemaan:=))Joo voi olla parempi jos tollainen ajaja olet niin jatkat ajeluja sillä polkupyörällä muuten voi käydä hassusti:=)
on parein. Autossakin tuo kaasujalka tahtoo olla liian raskas. :=)))
Arvaa mitä aika taas typyllä on? Se.. nukkuma-aika.
Torstaina onneksi pyhä. Saa aamulla loikoa pitkään sängyssä.
Hyviä öitä sinulle ja kaikille muille tänään niin hiljaisille huuhaahissukoille :=)))) - kippari
ykstypy kirjoitti:
on parein. Autossakin tuo kaasujalka tahtoo olla liian raskas. :=)))
Arvaa mitä aika taas typyllä on? Se.. nukkuma-aika.
Torstaina onneksi pyhä. Saa aamulla loikoa pitkään sängyssä.
Hyviä öitä sinulle ja kaikille muille tänään niin hiljaisille huuhaahissukoille :=))))vaarallinen kuljettaja kippari ei uskalla tulla ainakaan sun kyytiin;=))Mut hyvää yötä sinulle:=)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2084535Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1023284Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881787Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va131397Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181346Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20241243Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2551178- 521158
Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101141- 551069