Taiwanista kuuluu huolestutavia uutisia.

Kiina on hyökkäämässä Taiwaniin ensi viikolla.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kun USAn ja lännen huomio on Ukrainassa, niin tässähän on Kiinan tilaisuus.

Äänestä

Se nyt on aivan selevä asia.

Äänestä

On aivan selvä että Kiina käyttää tilaisuuden hyväkseen. Nyt ei taida Uiguureillakaan mennä kovin hyvin.

Äänestä

Kohta Kiina ja Venäjä yhdistävät voimansa ja sitten se on Skuuuuuuud Bai USA-Israel!

Äänestä
  • Ei siinä aivan niin tule käymään. Luepa Hesekielin kirjan luvut 38-39 Raamatusta.

    Äänestä

Kiina ottaa helpot pois

Äänestä

Tiltu, joko Venäjällä on ollut uutisia Ufoista? Niistä uutisoitiin Neuvostoliitossa silloin kun ruoka alkoi olemaan vähissä ja kansa meinasi kyllästyä epäpäteviin johtajiinsa?

Äänestä

Mistä tiedät? Oletko ollut yhteydessä Kiinaan?

Äänestä

Kyllä tästä kehkeytyy vielä maailman palo.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kiina on hyökkäämässä Taiwaniin ensi viikolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu