Venäjän viimeinen keisari

Oli Iivana julmaa,
Pietari suurta...

...ja kohta hengestään pääsevä Putin jää ikuisesti historian kirjoihin nimellä
VLADIMIR KALSARINMYRKYTTÄJÄ
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuskin jää viimeiseksi. Mutta kuka hyvänsä Putin Järjettömän seuraaja onkaan, hänen valtakautensa tuskin kestää pitkään.

Venäjänkin kansa alkaa pikku hiljaa havahtua siihen, ettei se kaikkein häikäilemättömin ja vallanhimoisin psykopaatti välttämättä ole paras valtionpäämies. Puttea ei uskalleta syrjäyttää, koska hän on ollut vallassa niin pitkään, ettei kukaan oikeasti tiedä ketä kukakin kannattaa ja vallanvaihto johtaisi välittömästi kaaokseen, jonka seurauksia kukaan ei osaa arvata, mutta hänen seuraajallaan ei ole samanlaista pitkän valtakauden antamaa suojaa.

Äänestä

Maanpetturit saavat myrkytystuomion.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Oli Iivana julmaa,
Pietari suurta...

...ja kohta hengestään pääsevä Putin jää ikuisesti historian kirjoihin nimellä
VLADIMIR KALSARINMYRKYTTÄJÄ

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu