Ukrainan pastorin pyyntö:

Anonyymi

”Rakkaat ystävät, veljet ja sisaret eri puolilla maailmaamme! Käännymme puoleenne tänä meille pimeänä aikana, jolloin räjähdyksistä mustat pilvet peittävät auringon meidän pääkaupunkimme yllä. Tänä yönä Venäjän Federaation erikoisjoukot yhdessä tsetseeniosastojen kanssa aikovat rynnäköidä Kiovan kaupunkiin, yhteen maailman vanhimmista ja kauneimmista paikoista ja Itä-Euroopan hengelliseen keskukseen. Jo nyt Kiovassa käydään katutaisteluja. Niihin osallistuvat kaikki, jotka kykenevät pitämään asetta kädessään; jopa eläkeläiset, opiskelijat ja koululaiset. Tuleva yö ja huominen päivä ovat kriittisiä hetkiä. Pelissä on kaikki se, mihin koko sivistynyt maailma on uskonut ja jota on rakentanut tähän asti. Kyyneleet silmissä pyydämme teitä huolimatta siitä, millä aikavyöhykkeellä te olette: rukoilkaa paastoten tämä koko ”hetki” Jumalaa. Rukoilkaa Herraa, että Hän varjelisi meidät järjettömiltä sotajoukoilta, jotka haluavat tehdä pilkkaa uskon ja Jumalan totuuden kustannuksella. Pyydämme teitä välittämään tämän viestin kaikille ystäville, läheisille ja tutuille Euroopassa, Amerikassa ja koko maailmassa! Rukous on vahvempi kaikkein vahvinta vihollista! Rakkaudella ja Herraan luottaen, teidän veljenne ja sisarenne Ukrainasta.”
Viesti on Hersonin alueen johtavan pastorin/piispan vetoomus.
Suomennos. Päivi ja Ari Tabel

10

1063

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen niin surullinen kaikesta viattomasta verestä, jota on vuodatettu, jokaisesta riistetystä elämästä, kurjuuden lisäämisestä jo kurjuudessa eläneille. Lohduttakoon teitä, että Jumalalta ei mikään ole ollut näkemättä, mitä on tapahtunut, eivätkä rukouksenne ole olleet turhat - ne nousevat Hänen eteensä yhdessä puolestanne annetujen rukousten kanssa. Te olitte hyviä minua kohtaan, kun olin muukalaisena maassanne, Jumala tietää sen. Te ette kulkeneet ohitseni, vaan autoitte. Niinkuin Jumala on hankkinut oikeutta minulle, hankkikoon Hän oikeutta teille. Jumala antakoon teille sydämeenne rauhan.

      • Anonyymi

        Olen lähettänyt edelleen viestiä.
        Lähettäkää muutkin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olen lähettänyt edelleen viestiä.
        Lähettäkää muutkin.

        Vaikea on tilanne siellä.
        Rukoillaan!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vaikea on tilanne siellä.
        Rukoillaan!

        Rukouksesi lähetys perustuu antamaasi kirkollisveroon. Älä rukoile sillä vastaus ei palaudu lähettäjälle. Oso


    • Anonyymi

      Sinua, Herra eivät pidätä valtioiden rajat eivätkä rakennusten seinät. Herra, miksi katsot sivusta ukrainalaisten hätää Naton lailla?

      • Anonyymi

        Jumala är megabög


    • Anonyymi

      Jag ber varje dag för Ukraina. Jag vet, att många också ber. Och Herren hör och svarar.

    • Anonyymi

      Herra, nyt pääsiäisenä voisit osoittaa, että olet Ukrainan puolella ja Vladimir Putinia ja patriarkka Kirilliä vastaan.

      • Anonyymi

        Herra, pääsiäisenäkin nyt osoitti, että on Vladimir Putinin ja patriarkka Kirilliä puolella .


    • Anonyymi

      Nytkö on uskonnottomien aika alkaa niitä kainalopieruja tekemään?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      320
      1398
    2. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      336
      1325
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      106
      1112
    4. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      1008
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      105
      991
    6. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      940
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      792
    8. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      787
    9. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      70
      643
    10. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      101
      643
    Aihe