Koronavirus on ihmiskunnalle paljon tuhoisampi kuin joku huitsin nevadassa käytävä kötinä.
Laitetaan asiat siis tärkeysjärjestykseen, ja keskustellaan mielummin vaikka koronaviruksesta, ja siitä kuinka pitää ottaa rokotteet taudin leviämisen estämiseksi.
Laitetaan asiat siis tärkeysjärjestykseen, ja keskustellaan mielummin vaikka koronaviruksesta, ja siitä kuinka pitää ottaa rokotteet taudin leviämisen estämiseksi.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Esim. miksi kolmas rokote kannattaa vieläkin? 3 syytä:
– Rokotteet antavat laajemman suojan kuin omikronvariantin aiheuttaman taudin sairastaminen (HUS).
– Rokotteet antavat laajemman suojan kuin sairastettu tauti, ja rokotetun riski tartuttaa muita on pienempi kuin rokottamattoman.
– Rokottamattomilla on moninkertainen riski joutua sairaalahoitoon rokotettuihin verrattuna.
Mutta kun ei tartu tuo korona. En oo piikkejä ottanu enkä käytä maskejakaan. Kaveripiirissä piikitetyt kyllä sairastuu. Mielenkiintoista.
Vaatihan se vähän enemmän keskustella isommista asoista, kuin pissan juomisesta.
Mikä juttu tuo on?
Totta tuokin, tosin sota on Euroopassa. Valtio joka hyökkäsi on meidän rajanaapurimme.
Sillai koskettaa kyllä
Se on kuin kausi flunssa ketään ei enää kunnosta. Mutta mahdollinen ydin sota. Se on se juttu.
Sotia tulee ja menee. Räkätaudit sen sijaan pysyvät.
Sitkeä räkätauti pysyy pidempään kuin lievempi versio.
Nii just vaarattomat taidot ei kiinnosta niitä on aina mitta sotia on paljon kivempi seurat suurempi tuho jaa niin edelleen
Kyllä Suomineito voi saada ydinaseenkin, mutta se tulee sitten laukaistuna ja päättäjät mielellään sitten sitä vastaanottamaan eikä vaan karkuun.
Ottakaa nyt se vaippa rätti siitä turpanne edestä nyt pois niin happikin alkaa virtaamaan ja ajatukset selkeytymään. Ette te mihinkään ydinsotaan tule kuolemaan vaan piikin aiheuttamiin haittoihin muutaman vuoden sisällä. Eläkää se jäljellä oleva aika elämästä nauttien.Kaikki me kuollaan jossain vaiheessa tyhmät vain lähetävät aikaisemmin. Sitä sanotaan evoluutioksi.
THL on alkanut vältellä koronatartuntojen laskentaa.
Oletko älyn jättiläinen?
Pidempiä ja perustellumpia mielipiteitä ja kommentteja kiitos, ei pelkkiä irvailuja ja vihaa.
Sota+loppuu+kun+90%+väestöstä+kuolee+keväällä.+Ja+rokottamattomat+eivät+sodi,+ne+ovat+piiloissaan.
Ihan sama kuka sotii, mutta ei saa herjata naapurikansoja, ei ivailla eikä kylvää vihaansa ulos.
Pitää ottaa positiivinen asenne ja ostaa vaikka hapankaalia.
Virossa oli myös nuivaa toimintaa ja venäläiset tuotteet sai kaupoista ilmaiseksi viedä kotiin myymälän oma väki.
On joo merkillistä, kun diibadaabat ajavat sitä koronapassia kuin käärmettä pyssynpiippuun.
Koululaisillekin jaetaan koronatestejä koteihin, joita ei olisikaan tarvinnut jakaa. Lapset perheineen tekee testejä ja koronatartuntoja todetaan. Ohjeistuksissa kehoitetaan menemään lääkäriin vasta, kun oireet sitä vaatii.
No nämäkin kaksi asiaa lyövät toisiaan korville. Miten voi saada merkinnän sairastetusta koronasta, jos ei käydä "virallisissa testeissä" ja lääkärissä saamassa "virallinen tulos ja lausunto" asiaan.
Sitten vielä kouluissa ne taudit tarttuvat rokotettujen lapsilta, koska nämä käyvät ties missä hakemassa taudin itselleen ja tartuttavat sitä kaikkiin muihin. Edesvastuutonta. Koulut etäopetukseen. Sama töissä... Rokotetut sairastelevat kokoajan, sekä flunssia että koronaa, jatkuvasti ovat pois töistä. Rokottamattomat eivät ainakaan tällä työpaikalla sairastele.
Kun nämä kaikki laitetaan yhteen, voidaan päätellä, että rokotteet vievät vastustuskyvyn, järjen ja sekoittavat tilastot sekä niiden tekijät. Ja todennäköisintä on myös se, että rokotteista tulee se korona.
HALUAVAT NYT SIIRTÄÄ PUHEENAIHETTA KANSANMURHASTA SOTAAN!
Aika pelleilyä tämä ja sotaan emme pysty vaikuttamaan, mutta Suomen talouden romahdukseen ja Finnairin alasajoon pystyvät nämä päättäjät.
EI MUUTA KUIN HERJATKAA LISSÄÄ VAAN NAAPUREITA JA SAATTE HEDELMIÄ!
K-kauppias otti keltaisten lehtien lööpit pois.
https://yle.fi/uutiset/3-12338642
Milloin loppuu 7-päivää lehden julkaisu?
Luepa tästä, miten tuo korona ja muut äskeiset maailmanlaajuiset "virukset" oikein kehittyivät. https://t.me/QAnonMap/12718
Tuo vuoden 2001 philanthrophy palkinnon saajien luettelo on paljon puhuva. Melkein kuin Obaman rauhanpalkinto. Vain seitsemän sotaa hän sai aikaiseksi.
Ilmastonmuutoksesta ja turvetuotannon alasajostakin olisi syytä toisinaan keskustella.
Ukrainan pikku konflikti ei enää ketään kiinnosta. Mielenkiinto siirtymässä jo muihin aiheisiin.
Juu, tuo jatkuva Ukraina-lässytys rupeaa jo kyllästyttämään.
Laitetaan vaikka tähän ketjuun uudet lukemat.
Tartuntoja 21 159
Kuolleita 80
Sairaalahoidossa –44
Luvut verrattuna edelliseen päivitykseen.
Koronaviruksen olemassaolo loppui samana päivänä kuin siitä uutisointikin. Aah, kylläpä on pitkästä aikaa vapaata elää ilman koronayöhötystå!