Asiantuntijat Suomessa ja muualla rauhoittelevat ihmisiä vakuuttamalla, että Venäjä (Putin) ei ydinaseita käytä. Kyseessä on vain pelottelu, heidän mielestään.
Todellisuudessa Putin voi hyvinkin käyttää ydinaseita. Mitä hävittävää hänellä on. Etenkin kun ydinasetta käyttämällä Putin osoittaisi, että hän puhuu sotatoimista faktaa.
Monet maat auttavat Ukrainaa. Iskeekö ensimmäinen ydinase Saksaan vai USA:n kohteeseen? Koska - se on vain ajan kysymys :-/
67151S79046W - miksi? Ratkaisu... (koska)
Hölmöt asiantuntija vs. Putin
3
1395
Vastaukset
- Anonyymi
Onneksi siihen llaukaisuun tarvitaan useampi hullu kuin putte botuliini kalsarimyrkyttäjä. Saatta käydä niin ettei ne toiset suostu varmaan itsetuhoon kuten seonnut tyrannimainen diktaattorinsa vaan tapahtuu "Brutukset".
- Anonyymi
Ydinaseen käyttö on 100% varmaa. Myös ydinsota on 100% varma.
- Anonyymi
Jos Putin käyttää ydinasetta, käyttävät sitä sitten muutkin ydinasevaltiot. Siinä saa osansa tuosta tuhosta niin Venäjä kuin monet muutkin.
Siis varmaan miettivät muutaman hetken, ennen kuin tuohon aseeseen tarttuvat.
Aivan turhaa täällä on trollien nostattaa tuollaista kauhua, jotkut voivat jopa uskoa ja menettävät yöunensa.
Ei kannata jauhaa pelkkää palturia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522165
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3381376Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941325- 1571208
- 681041
- 35968
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31919Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59888Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26842Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46829