Asiantuntijat Suomessa ja muualla rauhoittelevat ihmisiä vakuuttamalla, että Venäjä (Putin) ei ydinaseita käytä. Kyseessä on vain pelottelu, heidän mielestään.
Todellisuudessa Putin voi hyvinkin käyttää ydinaseita. Mitä hävittävää hänellä on. Etenkin kun ydinasetta käyttämällä Putin osoittaisi, että hän puhuu sotatoimista faktaa.
Monet maat auttavat Ukrainaa. Iskeekö ensimmäinen ydinase Saksaan vai USA:n kohteeseen? Koska - se on vain ajan kysymys :-/
67151S79046W - miksi? Ratkaisu... (koska)
Hölmöt asiantuntija vs. Putin
3
1482
Vastaukset
- Anonyymi
Onneksi siihen llaukaisuun tarvitaan useampi hullu kuin putte botuliini kalsarimyrkyttäjä. Saatta käydä niin ettei ne toiset suostu varmaan itsetuhoon kuten seonnut tyrannimainen diktaattorinsa vaan tapahtuu "Brutukset".
- Anonyymi
Ydinaseen käyttö on 100% varmaa. Myös ydinsota on 100% varma.
- Anonyymi
Jos Putin käyttää ydinasetta, käyttävät sitä sitten muutkin ydinasevaltiot. Siinä saa osansa tuosta tuhosta niin Venäjä kuin monet muutkin.
Siis varmaan miettivät muutaman hetken, ennen kuin tuohon aseeseen tarttuvat.
Aivan turhaa täällä on trollien nostattaa tuollaista kauhua, jotkut voivat jopa uskoa ja menettävät yöunensa.
Ei kannata jauhaa pelkkää palturia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad1001713- 551123
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4381094- 1701023
- 58801
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän126782- 83730
- 51698
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38675- 57671