Väyrynen jakoi NATO-oppejaan Kremlissä

Anonyymi

Paavo Väyrynen on näinä päivinä ollut näkymätön taustavaikuttaja, joka sai eilen kiireisen kutsun Kremliin. Siellä itse sotahullu Putin halusi Väyrysen kertovan, miten Paavo kokoaa itsensä pieleen menneen tempauksen jälkeen.

Paavo kertoi asian olevan ihan helppo. Pitää vain laittaa side silmille ja alkaa sitten voimakkaaalla äänellä toistaa lausetta: "Voiko vitutukseen kuolla!!!" Paavo opetti ystävällisesti Putinia lausumaan tämän asian ihan suomenkielellä, koska lausetta ei oikein voi venäjäksi kääntää merkityksen muuttumatta. Paavo oli poistuessaan hyvin tyytyväinen, kun Putinin koronabunkkerista kuului kiihtyneellä äänellä toistuvasti lausuttu suomenkielinen lause: Voiko vitutukseen kuolla!!!

15

132

2Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämähän on todellista kulttuurivaihtoa. Kyllä tästä vielä hyvä tulee. Paavo on todella suuri valtiomies. Me suomalaiset voimme olla hänestä vieläkin ylpeitä.

    • Anonyymi

      Siitäkö Paavon nopea sairastuminen johtuikin.
      Pelästyi siitä kun Putin pyysi nukkehallinnon presidentiksi.

      • Anonyymi

        En nyt menisi nenäverenvuotoa sairastumiseksi sanomaan. Ja ihan ambulanssi piti tilata ja joku oikeasti ambulanssia tarvitseva pistettiin jonoon.


      • Anonyymi

        Se olisi Paavolle mieluisa homma.


    • Anonyymi

      On Totuuden Aika (Paavo Väyrynen).

      • Anonyymi

        Totuus ei pala tulessakaan.


    • Anonyymi

      "En nyt menisi nenäverenvuotoa sairastumiseksi sanomaan. Ja ihan ambulanssi piti tilata ja joku oikeasti ambulanssia tarvitseva pistettiin jonoon."

      Paavo luuli ukrainalaisen harhalaukauksen saaneen valtavan nenäverenvuodon aikaiseksi.

    • Anonyymi

      Paavo on myöskin sivistynyt ja viisas mies, vaikka hän on onnistuntu sen asian kyllä kovalla ja pyyteettömällä yrityksellään hyvin peittämään.

      Kuten aloittaja hienosti toi esiin, hän tietää että vain suomenkielessä on sana "vittuilla". Sitä eikä kaiketi sen johdannaisiakaan ole muissa kielissä.

      Ollaan me suomalaiset vaan hyviä ja suomenkieli on rikas kieli.

      Äänestäisin aloitusta jos olisin rekisteröitynyt. Mutta piste täältä joka tapauksessa.

      • Anonyymi

        Suhde Neuvostoliiton tiedustelupalveluun Muokkaa
        Suomettumisen aikaan 1970–1980-luvuilla Väyrysen on väitetty olleen läheisessä suhteessa Neuvostoliiton tiedustelupalvelun KGB:n kanssa. Entinen KGB-eversti Oleg Gordijevski kutsuu kirjassaan Sokea peili Väyrystä Kekkosen ja Karjalaisen lailla ”omaksi mieheksi”. Väyrynen on vastineessaan myöntänyt yhteydenpidon, mutta on katsonut sen ”normaaliksi isänmaalliseksi yhteydenpidoksi”.[91] Dosentti Hannu Rautkallion mukaan Väyrynen peri KGB-suhteet Kekkoselta.[92]


    • Anonyymi

      Varmaa on että Suomi olisi monin verroin kunniakkaammassa tilassa jos Sipilä olisi nimennyt Väyrysen ulkoministeriksi.

    • Anonyymi

      Sotahullun Putinin yksinpuhelu kuuluu Kremlissä jo häiritsevän voimakkaana. Onkohan jotain tapahtumassa.jo h

      • Anonyymi

        Moskovasta kuuluneiden huhujen mukaan sotahullun Putinin ääni on alkanut säröytyä. Taitaa äänihuulet olla nyt loppu?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Moskovasta kuuluneiden huhujen mukaan sotahullun Putinin ääni on alkanut säröytyä. Taitaa äänihuulet olla nyt loppu?

        Punaisellatorilla liikuttaessa on käytettävä kuulosuojaimia, sillä Putin huutaa jo Väyrysen opettamaan mantraa liiallisella äänenvoimakkuudella.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Punaisellatorilla liikuttaessa on käytettävä kuulosuojaimia, sillä Putin huutaa jo Väyrysen opettamaan mantraa liiallisella äänenvoimakkuudella.

        Moskovassa on jo jonoja korvalääkärien vastaanotoille. Syytä asiaan aletaan tutkia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Moskovasta kuuluneiden huhujen mukaan sotahullun Putinin ääni on alkanut säröytyä. Taitaa äänihuulet olla nyt loppu?

        Kyllä venäläiset osaavat kirkastaa kurkun.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      25
      2205
    2. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      16
      2163
    3. Huulitäytteet ja tekotisssit

      Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä
      Suomussalmi
      157
      1758
    4. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      223
      1271
    5. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      124
      1251
    6. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      86
      1134
    7. Vauvat syntyvöät vihan lapsina?

      Kyllä on pimeä oppi, ja olen ollut täydessä pimeydessä opillisesti, että pienet lapset syntyisivät paholaisen lapsina. O
      Luterilaisuus
      66
      1055
    8. Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.

      Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      924
    9. Unelma tilanne

      Miten haluaisit, että tilanteenne etenisi tai miten toivoisit hänen lähestyvän sinua? Vai toimitko mielummin itse, jos j
      Ikävä
      70
      862
    10. Itsensä pidättely

      Pidätteletkö tunteitasi tai itseäsi hänen aikanaan ja jos niin miksi?
      Ikävä
      80
      853
    Aihe