Lipponen ei ole tuominnut Venäjää

Anonyymi

Onkohan siihen joku syy?

Juuri ennen hyökkäystä ylioppilas ja Venäjän ystävyyden kunniamerkillä palkittu Eero Heinäluoma ryssi analyysinsä Ukraina-tilanteen lukemisen perusteellisesti. Huutonaurua kolmannella! Heinäluoman pitäisi lähteä Venäjän tueksi tässä vaikeassa kriisitilanteessa, minkä Ukraina on Venäjälle luonut.

https://demokraatti.fi/eero-heinaluoma-ihmettelee-median-toimintaa-ukraina-kriisin-kasittelyssa-eveliina-heinaluoma-helsingin-ylimman-virkajohdon-palkkaselvityksesta-jarjestyksen-pitaisi-olla-toinen/

12

962

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lipponen ja Aho ovat Venäjän lakeijoita. Maanpettureita, jotka omaa etu tavoitellessaan ovat vajonneet Putinin käsikassaroiksi. Pitäisi ottaa pois heiltä kaikki arvonimet ja merkit sekä omaisuus takavarikkoon.

    • Anonyymi

      Lipponen elättelee vielä näkevänsä Neuvostoliiton kukoistuksessa, ennen kuolemaansa.

    • Anonyymi

      Olisi kiva saada tietää mikä Heinäluomaa motivoi argumentoimaan totalitarismin puolesta, onko insentiivi raha vai tinanapit?

    • Anonyymi

      Näitä suomalaisia poliitikkoja tosiaan löytyy jotka pönkittävät omaa asemaa Suomen ja suomalaisten kustannuksella. Presidentti Niinistö sanoi sen niin kuin se on, naamiot on riisuttu. Koskee hienosti myös Suomen poliittisia luopioita, jotka eivät edes ole tuominneet psykopaatti-putinin hallinnon tekemisiä, siis itsenäisten valtioiden maa-alueiden (neljä kpl) valloittamista ja ihmisten murhaamista, ennen Ukrainan tuhoamista ja viattomien lasten naisten ja vanhusten teurastusta! Näitä kansamme kynttilöitä ovat eero heinäluuoma, esko aho, erkki tuomioja, paavo lipponen, tarja halonen , mauri pekkarinen, laura huhtasaari ja niikko, joka toimii venäjän ja kiinan narrina, sekä aleksanteri- instituutin johtaja markku lausuntoineen A-studion nato-keskustelussa.
      Upeimmat takinkääntäjät riikka purra ja murhaaja-putinin kalakaveri ville haapasalo. Aika monta naamaa paljastui naamareiden pudottua. Ei ole ihme, että Suomessa väkisin vaikuttavia, kaksoiskansalaisuuden omaavia, rikollisia oligarkkeja saada kuriin. Siis nämä kalsari-putinin näädät. Tässä on syy vasemmisto-keskusta johtoisen hallituksemme heikkoon päätöksen tekoon ja näkyvään kädettömyyteen tekojen suhteen.

    • Anonyymi

      Te siten ylistätte ja kumarratte Ukrainan Usanklounia?

    • Anonyymi

      Kun Ukraina maksaa sotakorvauksia Venäjälle tuhoamastaan Venäjän omaisuudesta, Lipponen on konsulttina järjestelemässä asiaa. Kuten muut oligarkit.

    • Anonyymi

      Kyllä nösöpojut vauhdissa Venäjä on olut Suomen vaurauden takana. Paljon olis liksat,jos olis ostetu kokoajan Usan sikahintasta liuskeöljyä, tai nylkyhintasta ngkasua,raka-aineita???

    • Anonyymi

      Tuulenhaistelijaa ja takinkääntäjää Eero Heinäluomaa pidettiin aikoinaan eduskunnan kieroimpana miehenä ja miksikäs tämä hyypiö olisi muuttunut.

    • Anonyymi

      Olen aina ihmetellyt kummalla puolella nämä ns. kaksoiskansalaiset oikein ovat, vai seuraavatko asioita sivusta kumpi puoli voittaa ja sitten itse valitsevat puolensa.

    • Anonyymi

      Lipponen rakentaisi vaikka 10 kaasuputkea, Ei ole politiikkaa hänestä.

    • Anonyymi

      Maanpetturi ei arvostele palkanmaksajaansa.

    • Anonyymi

      Lipponen toivoo YYA sopimuksen uudistamista. Ja kaasuputkia lisää ja provikat niistä Paavolle.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      496
      8648
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      127
      5940
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      307
      4965
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      59
      4667
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      74
      4216
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      164
      3982
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      172
      3818
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      91
      1768
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      99
      1312
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      909
    Aihe