Lipponen ei ole tuominnut Venäjää

Anonyymi

Onkohan siihen joku syy?

Juuri ennen hyökkäystä ylioppilas ja Venäjän ystävyyden kunniamerkillä palkittu Eero Heinäluoma ryssi analyysinsä Ukraina-tilanteen lukemisen perusteellisesti. Huutonaurua kolmannella! Heinäluoman pitäisi lähteä Venäjän tueksi tässä vaikeassa kriisitilanteessa, minkä Ukraina on Venäjälle luonut.

https://demokraatti.fi/eero-heinaluoma-ihmettelee-median-toimintaa-ukraina-kriisin-kasittelyssa-eveliina-heinaluoma-helsingin-ylimman-virkajohdon-palkkaselvityksesta-jarjestyksen-pitaisi-olla-toinen/

12

897

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lipponen ja Aho ovat Venäjän lakeijoita. Maanpettureita, jotka omaa etu tavoitellessaan ovat vajonneet Putinin käsikassaroiksi. Pitäisi ottaa pois heiltä kaikki arvonimet ja merkit sekä omaisuus takavarikkoon.

    • Anonyymi

      Lipponen elättelee vielä näkevänsä Neuvostoliiton kukoistuksessa, ennen kuolemaansa.

    • Anonyymi

      Olisi kiva saada tietää mikä Heinäluomaa motivoi argumentoimaan totalitarismin puolesta, onko insentiivi raha vai tinanapit?

    • Anonyymi

      Näitä suomalaisia poliitikkoja tosiaan löytyy jotka pönkittävät omaa asemaa Suomen ja suomalaisten kustannuksella. Presidentti Niinistö sanoi sen niin kuin se on, naamiot on riisuttu. Koskee hienosti myös Suomen poliittisia luopioita, jotka eivät edes ole tuominneet psykopaatti-putinin hallinnon tekemisiä, siis itsenäisten valtioiden maa-alueiden (neljä kpl) valloittamista ja ihmisten murhaamista, ennen Ukrainan tuhoamista ja viattomien lasten naisten ja vanhusten teurastusta! Näitä kansamme kynttilöitä ovat eero heinäluuoma, esko aho, erkki tuomioja, paavo lipponen, tarja halonen , mauri pekkarinen, laura huhtasaari ja niikko, joka toimii venäjän ja kiinan narrina, sekä aleksanteri- instituutin johtaja markku lausuntoineen A-studion nato-keskustelussa.
      Upeimmat takinkääntäjät riikka purra ja murhaaja-putinin kalakaveri ville haapasalo. Aika monta naamaa paljastui naamareiden pudottua. Ei ole ihme, että Suomessa väkisin vaikuttavia, kaksoiskansalaisuuden omaavia, rikollisia oligarkkeja saada kuriin. Siis nämä kalsari-putinin näädät. Tässä on syy vasemmisto-keskusta johtoisen hallituksemme heikkoon päätöksen tekoon ja näkyvään kädettömyyteen tekojen suhteen.

    • Anonyymi

      Te siten ylistätte ja kumarratte Ukrainan Usanklounia?

    • Anonyymi

      Kun Ukraina maksaa sotakorvauksia Venäjälle tuhoamastaan Venäjän omaisuudesta, Lipponen on konsulttina järjestelemässä asiaa. Kuten muut oligarkit.

    • Anonyymi

      Kyllä nösöpojut vauhdissa Venäjä on olut Suomen vaurauden takana. Paljon olis liksat,jos olis ostetu kokoajan Usan sikahintasta liuskeöljyä, tai nylkyhintasta ngkasua,raka-aineita???

    • Anonyymi

      Tuulenhaistelijaa ja takinkääntäjää Eero Heinäluomaa pidettiin aikoinaan eduskunnan kieroimpana miehenä ja miksikäs tämä hyypiö olisi muuttunut.

    • Anonyymi

      Olen aina ihmetellyt kummalla puolella nämä ns. kaksoiskansalaiset oikein ovat, vai seuraavatko asioita sivusta kumpi puoli voittaa ja sitten itse valitsevat puolensa.

    • Anonyymi

      Lipponen rakentaisi vaikka 10 kaasuputkea, Ei ole politiikkaa hänestä.

    • Anonyymi

      Maanpetturi ei arvostele palkanmaksajaansa.

    • Anonyymi

      Lipponen toivoo YYA sopimuksen uudistamista. Ja kaasuputkia lisää ja provikat niistä Paavolle.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      37
      2373
    2. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      48
      2010
    3. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      9
      1946
    4. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      42
      1661
    5. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      136
      1381
    6. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      22
      971
    7. Välillä kyllä naurattaakin tämä kahden aikuisen meininki

      Se nyt on aivan selvä asia että kumpikin on päälakeensa myöten rakastunut, ja sinä se olet koko ajan ollutkin. 😘
      Ikävä
      62
      883
    8. Talk Show isäntä Jimmy Kimmel sai kenkää

      Vasurina heitti sopimatonta läppää murhatusta Charlie Kirkistä tai oikeammin murhaajan poliittisesta taustasta ja kuinka
      Maailman menoa
      118
      861
    9. Jos voisit palata yhteen risteykseen

      ..mikä se elämässäsi olisi?
      Ikävä
      67
      856
    10. Lamppu syttyi

      Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️
      Ikävä
      67
      847
    Aihe