Jokainen joutuu hetken kärsimään. Terveelle yritykselle löytyy aina vaihtoehtoja toimia.
Samoilla perusteilla yritetään estää kaiken muunkin rikollisen ja haitallisen toiminnan rajoittamista Suomessa. Eihän tupakointiakaan voi kieltää, koska kioskiyrittäjät kärsisivät.
Boikotoikaa kaikkia yrittäjiä, jotka valittavat Venäjän boikoteista olevan heille haittaa.
9
170
Vastaukset
- Anonyymi
Kerrostalon lämmitystä tulee boikotoida. Turvekiellon jälkeen
- niin käytetään nyt venäläistä haketta, turvetta taihi puuta’’
Miksi lämpöä otatte taloihinne vastaan
Vastatkin boikotoitiiin- Anonyymi
Ostetaan hyvät kalsarit ja peitot
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ostetaan hyvät kalsarit ja peitot
Poltetaan nekin, kun muut puut loppuvat
ja hakata ei metsiä saa
taksonomia - yli 70% taksaa valtolle veroina jos puun ees kaadat
- Anonyymi
Venäjälle ei kannata myydä mitään, ellei laskua ole maksettu etukäteen.
Tilanne pahenee ja Putin kieltää kaikki laskujen maksut. - Anonyymi
"Jokainen joutuu hetken kärsimään."
Ei joudu
"Terveelle yritykselle löytyy aina vaihtoehtoja toimia."
Millä perustelet? Onko esimerkkejä?- Anonyymi
Etsi toisia markkinoita taistele ja etsi niitä
- Anonyymi
Taas palstan typerä venäläinen amispelle vauhdissa.
Mitä yrität sanoa? Ja miksi? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Etsi toisia markkinoita taistele ja etsi niitä
Juuri näin. Suomi on muutenkin markkina-alueena aika surkea.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taas palstan typerä venäläinen amispelle vauhdissa.
Mitä yrität sanoa? Ja miksi?Varmaan toi kirjoittaja jota kommentoit on enemmänkin keskustellut laitavasemmistolaisten kanssa. Heiltä kun ei saa asiallisia perusteluja millekään ja keskittyvät lähinnä toisten keskustelijoiden haukkumiseen omasta mielikuvituksesta nousevilla perusteilla.
Kommentistasi päätellen oot sellainen miksi laitavasemmisto väittää oikeistolaisia esim. rasisti. Ootko laitavasemmistolainen?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1208377Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4177598Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-95205Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite814856Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294639Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2042979- 1252894
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os342772Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps232404Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m22257