Useita suomalaisia jatkaa khln pudotuspeleissä. Toiminnallaan he hyväksyvät ja tukevat putinin suorittamaa kansanmurhaa Ukrainassa, he ovat päättäneet olla väärällä puolen historiaa.
tämä roskasakki jättää likaisen tahran suomalaiseen jääkiekkoon, heillä ei voi olla enää mahdollisuutta olla osa suomen jääkiekkomaajoukkuetta.
Suomalaisia jatkaa KHLn pudotuspeleissä. Hävetkää!
Anonyymi
1
1841
Vastaukset 1
- Anonyymi
Samaa ällistelin ja ainoa oikea vaihtoehto on - pelatkoon lopun elämäänsä kyseisessä sarjassa ja jääkööt tuon maan kansalaisiksi, sillä suomeen heitä ei toivoteta takaisin, eikä enään ikinä edustamaan suomea missään olosuhteissa.Aina on oma valinta ja siitä on omat seuraukset. Siis nämä urheijat ovat urheilunsa urheilleet suomen väreissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja3031250Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3121232- 95969
Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔50968- 106909
- 101899
- 111752
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh18654- 64588
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh3587