Länsi-propagandaa

Anonyymi

Voimakas länsi propaganda ohjaa ajattelua.
Välittää länsi-soveltuvaa tietoa.
Media on voima.

Suomen Hallinto ja kansa on voimakkaan yksinkertaistetun harhaisen Länsi-propagandan uhreina.

Itä propaganda on yhtä voimakasta, mutta esim. Suomen hallinto sitä ei enää kuuntele.

12

235

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Median kasvattamat sukupolvet on jollain tavoin media vammaisia. Sopiva tarina uppoaa kun yleistieto on vähäinen.
      Kummallisia "totuuksia" meille syötetään nyt !!
      Ja muualla on täysin samaa, esim nyt kriisissä olevan ukrainan presidentti on länsi-median käskyläinen. Kansa nieli länsi median syötin.
      Nyt on ongelmia, kun kokonais- tilanne, polittiikka, etupiirijako, talous keinottelu, länsi-rahan hegemonia, itään eteneminen, jne.. ikävä keinottelun totuus valkenee.

    • Anonyymi

      Sanoppa esimerkkejä harhaisesta länsi-propagandasta, joka ohjaa meitä.

      • Anonyymi

        Seuraa valta-mediaa ja läntisiä uutiskanavia.
        Se ns. US-EU-NATO-pravda melskaa poliittista inffoa!!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Seuraa valta-mediaa ja läntisiä uutiskanavia.
        Se ns. US-EU-NATO-pravda melskaa poliittista inffoa!!

        Eli sinulla ei ollutkaan esimerkkiä 😁


    • Anonyymi

      uudet media sukupolvet on kasvatettu viihteeseen ja uutisohjaukseen, itsenäisyyttä siis ei enää ole.

    • Anonyymi

      Miksi kuunnella Putinia, joka valehtelee räikeästi ja rikkoo kansainvälsisiä lakeja. Luottamus Putiniin on lopullisesti mennyt. Sama pätee Lavrovin valheisiin.

      • Anonyymi

        Lavrovilla ei aina pidä pokka koska tietää valehtevansa ja on suhkot normaalijärkinen. Putin ei edes tajua nykyään että valehtelee, koska tekee sitä koko ajan.


    • Anonyymi

      Näin siellä idässä ajatellaan. Ei riitä aivokapasiteetti ymmärtämään vapaata maailmaa.

    • Anonyymi

      Täälä kansa saa sentään puhua ja tuoda esiin VAPAASTI ajatuxia.Ja pitää mienosoituxia puolesta ja vastaa. Puten lätissä ei.Tapetaan

    • Anonyymi

      Meillä jatketaan sodanjatkumisen ylistämistä ja Nato-piehtarointia vanhaan tahtiin eikä edes pohdi rauhan mahdollisuutta.

    • Anonyymi

      Tulee olemaan todella mielenkiintoista palata näihin median "uutisiin", jahka tämä operaatio maailmalla loppuu. Median selittely nykyisiin kannanottoihin, tulee olemaan kuin kastedon kiemurtelua koukussa. Moniko toimittaja tulee säilyttämään työpaikkansa? Tänäänkin YLE:llä entinen amerikan kirjeenvaihtaja väitti Ukrainan paljastuneita biolaboratorioita Putinin propagandaksi, vaikka USA:n alivaltiosihteeri Maria Nyland myönsi ne todeksi senaatin kuulemisessa. Kuka sitä propagandaa oikein levittääkään?

    • Anonyymi

      Kumma kyllä kun esim Iltasanomat tai MTV Uutiset eivät joudu vastuuseen siis toihan on törkeyden huippu , mässäävät Ukraina sodan varjolla nyt kun monet herkemmät ihmiset reagoivat siihen voimakkaasti ,täysin kirjoittavat viha mieleisiä Uutisointia Venäjää kohtaan ja Putin on toinen jonka ottaneet maalitettavaksi .
      Siinä samalla ylistetään sitten kuinka Länsi on niin viaton ,hyvä ja auttavainen vaikka totuus on täysin muuta.
      Aiemmin en ole kyllä lukenut noin ahdasmielisiä Uutisointia puhumattakaan siitä kuinka ihmiset reagoi itse huomaamatta edes sitä kuinka moukkamaisesti yltyvät kuoroon mukaan tietämättä edes asioista mikä on totuus ja sehän ei saa olla muu kuin että NATO auttaa ,on hyvä ja Ukrainan pressa on sankari eikä U.S.A. ole sekaantunut mitenkään Ukrainan sotaan edes alkuvaiheissa vaan tuli auttamaan ja myymään kaasua jne ...
      Itellä kyllä on erittäin hyvin vuodelta 2014 muistissa kun väittivät NATOn palkkasotilaat että Separatistit itse räjäyttivät kaasuputken joka tuli Venäjältä ,,sama temppu oli tossa vastedes ja samoin oli 2014 U.S.A. heti myymässä liuskekivi kaasua Ukrainaan ... Noi jenkit ikänsä ryöstäneet ja murhanneet ja kova oli nyt myös kaasusopimuksen hinta minkä Bideni kirjoitti.. Huh Huh eikö todellakaan ihmiset seuraa asioita vaan uskovat sokeasti Länsimyönteistä valtamedia ?
      Seuraavaksi sitten hyväuskoinen Suomi jolle syöttävät että Venäjä hyökkää toistamiseen ja haukutaan jopa Venäläisiä kansoineen ,ryssitellään ja milloin mitäkin ,,tietysti NATO ja Suomen sekä Venäjän välit täytyy pilata niin kuin jo nyt nämä pakotteet vaikuttaa Suomeen samalla tavalla kuin Venäjään ,ainakin taloudellisesti ja lisäksi maanviljelykset sun muut ,,joo on se hyvä kun Länsimaat tuo meille kultaa ja mammonaa sotilaineen pitävät huolen että annetaan rahaa ja lopulta maan puolustus sekä Venäjän kanssa olevat kauppasuhteet pilata ,,jää meille se sota ja lopussa maa jonka voi repiä mineraaleja myöten.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      68
      3072
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      25
      1940
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      258
      1498
    4. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      93
      1486
    5. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      256
      1162
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      25
      1059
    7. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      120
      1044
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1020
    9. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      76
      1014
    10. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      97
      978
    Aihe