Länsi-propagandaa

Anonyymi

Voimakas länsi propaganda ohjaa ajattelua.
Välittää länsi-soveltuvaa tietoa.
Media on voima.

Suomen Hallinto ja kansa on voimakkaan yksinkertaistetun harhaisen Länsi-propagandan uhreina.

Itä propaganda on yhtä voimakasta, mutta esim. Suomen hallinto sitä ei enää kuuntele.

12

252

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Median kasvattamat sukupolvet on jollain tavoin media vammaisia. Sopiva tarina uppoaa kun yleistieto on vähäinen.
      Kummallisia "totuuksia" meille syötetään nyt !!
      Ja muualla on täysin samaa, esim nyt kriisissä olevan ukrainan presidentti on länsi-median käskyläinen. Kansa nieli länsi median syötin.
      Nyt on ongelmia, kun kokonais- tilanne, polittiikka, etupiirijako, talous keinottelu, länsi-rahan hegemonia, itään eteneminen, jne.. ikävä keinottelun totuus valkenee.

    • Anonyymi

      Sanoppa esimerkkejä harhaisesta länsi-propagandasta, joka ohjaa meitä.

      • Anonyymi

        Seuraa valta-mediaa ja läntisiä uutiskanavia.
        Se ns. US-EU-NATO-pravda melskaa poliittista inffoa!!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Seuraa valta-mediaa ja läntisiä uutiskanavia.
        Se ns. US-EU-NATO-pravda melskaa poliittista inffoa!!

        Eli sinulla ei ollutkaan esimerkkiä 😁


    • Anonyymi

      uudet media sukupolvet on kasvatettu viihteeseen ja uutisohjaukseen, itsenäisyyttä siis ei enää ole.

    • Anonyymi

      Miksi kuunnella Putinia, joka valehtelee räikeästi ja rikkoo kansainvälsisiä lakeja. Luottamus Putiniin on lopullisesti mennyt. Sama pätee Lavrovin valheisiin.

      • Anonyymi

        Lavrovilla ei aina pidä pokka koska tietää valehtevansa ja on suhkot normaalijärkinen. Putin ei edes tajua nykyään että valehtelee, koska tekee sitä koko ajan.


    • Anonyymi

      Näin siellä idässä ajatellaan. Ei riitä aivokapasiteetti ymmärtämään vapaata maailmaa.

    • Anonyymi

      Täälä kansa saa sentään puhua ja tuoda esiin VAPAASTI ajatuxia.Ja pitää mienosoituxia puolesta ja vastaa. Puten lätissä ei.Tapetaan

    • Anonyymi

      Meillä jatketaan sodanjatkumisen ylistämistä ja Nato-piehtarointia vanhaan tahtiin eikä edes pohdi rauhan mahdollisuutta.

    • Anonyymi

      Tulee olemaan todella mielenkiintoista palata näihin median "uutisiin", jahka tämä operaatio maailmalla loppuu. Median selittely nykyisiin kannanottoihin, tulee olemaan kuin kastedon kiemurtelua koukussa. Moniko toimittaja tulee säilyttämään työpaikkansa? Tänäänkin YLE:llä entinen amerikan kirjeenvaihtaja väitti Ukrainan paljastuneita biolaboratorioita Putinin propagandaksi, vaikka USA:n alivaltiosihteeri Maria Nyland myönsi ne todeksi senaatin kuulemisessa. Kuka sitä propagandaa oikein levittääkään?

    • Anonyymi

      Kumma kyllä kun esim Iltasanomat tai MTV Uutiset eivät joudu vastuuseen siis toihan on törkeyden huippu , mässäävät Ukraina sodan varjolla nyt kun monet herkemmät ihmiset reagoivat siihen voimakkaasti ,täysin kirjoittavat viha mieleisiä Uutisointia Venäjää kohtaan ja Putin on toinen jonka ottaneet maalitettavaksi .
      Siinä samalla ylistetään sitten kuinka Länsi on niin viaton ,hyvä ja auttavainen vaikka totuus on täysin muuta.
      Aiemmin en ole kyllä lukenut noin ahdasmielisiä Uutisointia puhumattakaan siitä kuinka ihmiset reagoi itse huomaamatta edes sitä kuinka moukkamaisesti yltyvät kuoroon mukaan tietämättä edes asioista mikä on totuus ja sehän ei saa olla muu kuin että NATO auttaa ,on hyvä ja Ukrainan pressa on sankari eikä U.S.A. ole sekaantunut mitenkään Ukrainan sotaan edes alkuvaiheissa vaan tuli auttamaan ja myymään kaasua jne ...
      Itellä kyllä on erittäin hyvin vuodelta 2014 muistissa kun väittivät NATOn palkkasotilaat että Separatistit itse räjäyttivät kaasuputken joka tuli Venäjältä ,,sama temppu oli tossa vastedes ja samoin oli 2014 U.S.A. heti myymässä liuskekivi kaasua Ukrainaan ... Noi jenkit ikänsä ryöstäneet ja murhanneet ja kova oli nyt myös kaasusopimuksen hinta minkä Bideni kirjoitti.. Huh Huh eikö todellakaan ihmiset seuraa asioita vaan uskovat sokeasti Länsimyönteistä valtamedia ?
      Seuraavaksi sitten hyväuskoinen Suomi jolle syöttävät että Venäjä hyökkää toistamiseen ja haukutaan jopa Venäläisiä kansoineen ,ryssitellään ja milloin mitäkin ,,tietysti NATO ja Suomen sekä Venäjän välit täytyy pilata niin kuin jo nyt nämä pakotteet vaikuttaa Suomeen samalla tavalla kuin Venäjään ,ainakin taloudellisesti ja lisäksi maanviljelykset sun muut ,,joo on se hyvä kun Länsimaat tuo meille kultaa ja mammonaa sotilaineen pitävät huolen että annetaan rahaa ja lopulta maan puolustus sekä Venäjän kanssa olevat kauppasuhteet pilata ,,jää meille se sota ja lopussa maa jonka voi repiä mineraaleja myöten.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      383
      1540
    2. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      260
      1000
    3. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      78
      860
    4. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      835
    5. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      54
      803
    6. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      40
      789
    7. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      70
      729
    8. 57
      722
    9. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      65
      716
    10. 59
      715
    Aihe