Maantieto ei ole Bidenin leipälaji

" Putin voi tankeillaan piirittää Kiovan mutta hän ei voi voittaa iranilaisten sydämiä puolelleen."

- Joe Biden
2880
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

USA lienee läntisistä maista aivan pohjasakkaa kansalaisten maantiedon taidoissa muutenkin. Parikymmentä vuotta siiten tehdyn tutkimusten mukaan 2/3 maan parhaimpien yliopistojen opiskelijoista ei kyennyt nimeämään Usan rajanaapurimaita.

Äänestä
  • Ei niitä voi muistaa, kun niitä on niin monta :D

    Äänestä

Biden on jo vanhuuden höppänä, vanha seniili.

Äänestä

Wokettajat voisi kerätä näitä viisauksia pieneksi punaiseksi kirjaksi. Kannattaa muistaa että Suomessakin erityisesti vihervasemmisto ihailee Woke-Bidenia suunnattomasti.

Äänestä
  • Ei yhtään sen enempää kuin persut Trumpettia.

    Äänestä

Säälittävää, kun mahtavimman maan johtaja on tässä maailmantilanteessa kyvytön muuhun kuin lukemaan valmiiksi kirjoitettua tekstiä. Ja senkin väärin.

Äänestä

Biden varmaankin viittasi niihin lukuisiin iranilaisiin, jotka ovat saamassa sydänvaivoihinsa hoitoa Moskovan sairaaloissa. Heidän sydämmiään ei voiteta eikä käännetä. Biden oli taas täsmällinen ja taas oikeassa.

Äänestä
  • Sveko sen kun selittelee.

    Äänestä

Tuolla tasolla maailman johto makaa. Ei muuta kuin Suomi Natoon vaan... 😂

Äänestä

Biden on hallusinoinut jo pitkään. Väki (avustajat) vaihtuu Valkoisessa talossa tiheään tahtiin. Pelkäävät.

Äänestä
  • Eikös sen kaikki lähimmät avustajat kuitenkin edelleen ole juutalaisia?

    Äänestä

  • Meni Creepy Joelta pasmat sekaisin kun kakkavaipat jääneet avustajilta vaihtamatta.

    Äänestä

Kertoo jotain siitä, miten Amerikan nukkepresidetti on taas sotkeentunut niihin nuken kontrollilankoihin.

Tai sitten ne, jotka vetelevät sitä nukkea niistä langoista, ovat jo sellaisessa pelossa että se puukapula kädessä tärisee liikaa ja nukke tekee mitä sattuu.

Pientä paniikkia ilmassa näillä puppetmastereilla?

Äänestä
  • Ihmekös tuo kun illuminati- puppetmastereillakin on alkanut ote herpaantua ja homma lähteä lapasesta. Eivät osaa enää pitää salaseuraa edes salaseurana.

    https://www.youtube.com/watch?v=U90bDUi6RfI

    Äänestä

Miten tuollainen 🤡 edelleen voi esittää suurvallan johtajaa?

Äänestä
  • Tarkoittanet Hitler..... eikun Putleria?

    Äänestä

Olisi varmaan hyvä siinä vaiheessa tietää missä maassa kohde sijaitsee, kun lähettää ohjuksia matkaan?

Äänestä
  • Kun Woke-Bidenista kyse, niin suosittelen suomalaisillekin suojautumista Woke-Bidenin ampuessa.

    Äänestä

Tuo äijä on vakuuttanut Suomen kansan Naton välttämättömyydestä?
Ainakin ne poolin uutiset kertovat hyvin harvan vastustavan. 😁

Äänestä

Aloitus on provo.
Ettekö tiedä että Bidenin sukujuuret on Irlannissa ja viittaus sinne tulee siitä.

Äänestä

puheen alussa ukraina mutta lopussa iranian people kuulostaa

n. 20 sekunnin ajassa tuo kömmähdys, eiköhän se tuossa iässä ja jatkuvasti pitää puhua, kuka vaan noin sanois välillä, miettikää itse..

monet teistä ei ees elä 80 vuotiaaksi vai onko se yli 90 v jo biden?

näistä suurin osa rääkyjistä palstalla ajaa rekkaan alle 30 tai max .40 v..

Äänestä

No pitäähän tuo lause paikkansa. Miksi pappisroistovaltio Iranin alistettu kansa rakastaisi Hitlerin tavoin käyttäytyvää hullua? Eikä papistokaan rakasta vääräuskoista mulkeroa, ihan vaan bisnessyistä ovat tekemisissä. Näinhän tuo menee roistojen kanssa yleensäkin.

Äänestä

Iranissa tuo on suosituin vitsi vähään aikaan. Iranissa muutenkin ollaan nyt vahingoniloisia koko Euroopalla joka onkin yksi naurettava Usan puudeli. 😂

Äänestä

Käyköhän tässä niin hassusti että Putin alkaa ampumaan ydinohjuksia Eurooppaan ja Biden Iraniin.

Äänestä
  • Ei Iranissa saa nauraa kuin venäläisille, ajotollah on kieltänyt muun ilakoinnin 🤭

    Äänestä

Bidee kongressii on seniili armeija, ihan höppänöitä kaikki!🤠🤠🤠

Äänestä

Jospa hän oikeasti tarkoitti iranilaisia.

Äänestä

Eikä puheen ymmärtäminen ole sinun leipälajisi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

" Putin voi tankeillaan piirittää Kiovan mutta hän ei voi voittaa iranilaisten sydämiä puolelleen."

- Joe Biden

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu