Venäjän karma

Anonyymi

Mikä on Venäjän karmallinen tulevaisuus?

11

2558

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Venäjä jää samaan 50 vuoden pysähtyneisyyden tilaan kuin edellisenkin isomman hyökkäilyn jäljeltä.
      Stalinistä pääsivät aika pian eikä Puttekaan enää kauaa elä, mutta taantuminen on ikuista.

    • Anonyymi

      Mikä karma uhkaa tämän aloitteen tekijää ?

      • Anonyymi

        Karma ei uhkaa, se on ja vaikuttaa. Hyvä tai huono teko on kuin bumerangi joka tulee takaisin heti tai joskus tulevaisuudessa.


      • Anonyymi

        Karma-uskovien kohtalo on karmea.


    • Anonyymi

      Onko valtiomuodostelmilla karmaa? Ihmisillä (tai oikeastaan tiedostavilla olennoilla) on, mikäli uskomme buddhalaista näkemystä.

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Karmaa ei ole on vain etujen tavoittelua , joko sovussa tai sodassa .

    • Anonyymi

      Ne pyytää anteeksi Jumalalta ja asia on sillä kuitattu.
      Venäläiset raiskasi viimeksi itä-Euroopassa 2M naista, ja nyt ne tekee parhaansa Ukrainassa ja mukana on myös lapsia ja vanhuksia molemmista sukupuolista.

      Toki Venäjän synti on suuri, kun kukaan heistä ei siihen väkivalloin riittävästi puuttunut (eläkkeellä olevat upseerit tuomitsivat, joka oli lämmitävää), onnistuneesti, mutta ei siihen ole kukaan ryhtynyt koko planettalla koskaan, onnistuneesti - joku yrritti tappaa Hitlerin, mutta ei onnistunut, ja joku ryhmä huhujen mukaan Putinin maaliskussa, mutta ei onnistunut. 150M ihmistä maassa, ja sallii putinismin. ISIS-terroristeja on tosin tapettu, mutta he eivät ole maan johtoa, ja lähinnä USA:n hallituksen toimesta.

      Ei syy ole vain venäläisissä edes, sen ollen ihmisten yleinen ominaisuus. Esim. 53% äänesti putinistin Unkarin presidentiksi Venäjä vs. Ukraina sodan aikana, ja samaan aikaan 42% äänesti putinistia presidentiksi Ranskassa.
      Monia maita tukee suoraan tai ei tuomitse Venäjää.
      Loput ihmiset ei tee riittävästi. Se on evoluutiota, he jotka ovat säilyneet näihin päiviin; loput tapettiin.

    • Anonyymi

      Venäjä perii euroopan 😯

    • Anonyymi

      Venäjä sai Jehovalta hiljattain ikuisen kirouksen kuulua paviaaneiksi eli apinoiksi koska hyökkäilivät liikaa väen kimppuun unohtaen pitää sapatin ja pyrkimättä rauhan tilaan. He janosivat kostoa ja kävivät kimppuun hellittämättä. Siksi heidät ikuisesti luetaan paviaaneiksi.

      Kuitenkin on Venäjällä seuraavan 500 vuoden ajan Karitsan istuimen suoja. Sen jälkeen tulee Rama joka on Karitsa ja tuo Istuin siirtyy sen myötä Intiaan. Nykyisin on alkamassa jälleen Ramayana teoksen tapahtumat. Ravana peto kymmenen sarvinen tuhoaa pyhiä ja vanhurskaita 500 vuoden ajan. Sitten tulee Rama joka tuhoaa Ravanan, jos pystyy. Häntä auttaa HANUMAN joka on Venäjän apinakuningas. Muutenkin Ramaa taistelussa auttava sotavoima on Venäjä. (Sugriva).

      Vuosituhannen lopussa Raamatun profetian mukaan kaikki kansat kääntyvät Venäjää vastaan ja hyökkäävät sinne toistuvasti seitsemän kertaa. Mutta vaikka Venäjä on lähellä luhistumista se vanhurskaana nousee joka hyökkäyksen jälkeen pystyyn. Enempää en tiedä Venäjän kohtalosta. Vain 1000 seuraavaa vuotta on minulle selitetty.

      2000-2500 Karitsan istuimella, Apinakuningas Hanuman, Raman auttaja
      2500-3000 Vanhurskas kaikkien hyökkäyksen kohteena oleva kansa joka nipin napin selviää hyökkäyksistä.

      Venäjä on myös Raamatun Ilmestyksen Maagog joka aika ajoin ottaa mittaa Googista eli Saksasta. Googin sota on luultavasti joskus 3600-4000 jKr. Mutta en tiedä kumpi tuon sodan voittaa. Goog vai Maagoog.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      124
      5221
    2. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      185
      4954
    3. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      85
      3434
    4. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      107
      2976
    5. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      24
      2302
    6. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      239
      1743
    7. Muistatko vielä minä vuonna tavattiin ekan kerran?

      Sun katse sulatti mut...
      Ikävä
      99
      1299
    8. Toivottavasti odotat minua

      Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.
      Ikävä
      78
      1290
    9. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      74
      1000
    10. Hurraa! Oon vihdoin vapaa J:stä

      Poistin numerosi, poistin chattimme. En halua sua enää enkä odota sulta mitään.
      Ikävä
      96
      937
    Aihe