o se jännä ei ni ei!!

olen antanut yhteystietoni jw.org ja käynyt zoom kokouksissa jo puolisen vuotta ja osoittanut kiinnostukseni!mut tuntuu olevan vaikeaa! varmaan tämä maailman tilanne vaikuttaa!!odottanut että todistajat tulisi vierailemaan ja puhuisivat pyörryksiin!! T:mies 09a
9101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Se vaara on olemassa.

Käypä entisten todistajain foorumilla veljesseura.org
saat lisätietoa
kuinka suhtautua
miksi suhtautua

Äänestä
  • no tuol nyt ei ainakaan ollut mitään viisasta!!

    Äänestä

ei löydy määrätietosta siskoa vastaan ei!!!

Äänestä

Tutustu Raamattuun, silloin mikään ei ole vaikeaa!

Äänestä
  • Jehovan todistajiin on vaikeaa nykyaikoina päästä mukaan alistumaan.
    Ovat huomanneet, että 174000 taivaspaikkaa on jo kovin ylibuukattu nekin ja lisäväen rekrytointi on alkanut heillekkin näyttäytyä turhauttavalta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jehovan todistajiin on vaikeaa nykyaikoina päästä mukaan alistumaan.
    Ovat huomanneet, että 174000 taivaspaikkaa on jo kovin ylibuukattu nekin ja lisäväen rekrytointi on alkanut heillekkin näyttäytyä turhauttavalta.

    Kysyin tuossa eräältä paikalliselta heidän eliittiin kuuluvalta miespuoliselta jäseneltä, että osaako kertoa mikä oli heidän viime vuoden Q4 lopulta toteutuneiden rekrytointien summasummarum ?

    Ei ollut hänellä tarkkaa lukua esittää mutta sanoi kiinnostuneiden määrän olevan kuitenkin edelleen kiitettävän suuri.

    Jatkoin kysymällä, että mikä vaikutus sillä on mahdollisesti siihen kun heidän kokoukset on osittain kuulemma siirretty naapurikaupungin isommalle salille. Että kuvaako se jotenkin jäsenmäärän kehitystä ?

    No eipä sitten osannut yllättäneeltä kiireeltään muuta vastata kuin toivottaa minut 'kiinnostuneen" tervetulleeksi salille mukaan.

    Tuntui kun olisin voittanut yhden teokraattisen sodankäynnin taistelun sillä ensimmäinen mikä sodassa häviää on totuus.

    Äänestä

Jehovien taivas on jo buukattu niin täyteen että jokaista paikkaa kohti on kaksi tulijaa.
Maanpäälläkin on jo tosi ahdasta kun loppu viipyy. Varmaan Jehova koventaa vaatimuksia paratiisiin

Äänestä

Kyllä sun aivot vielä pestään, korona on jo parempaa päin menossa. Selvästikin olet hyvällä asenteella liikkeellä etkä aio liikoja kysellä.

Äänestä
  • Minä kysyn:" miksi valehtelette"?
    Kuka antanut luvan? Anthony pipipää Morrisko?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

olen antanut yhteystietoni jw.org ja käynyt zoom kokouksissa jo puolisen vuotta ja osoittanut kiinnostukseni!mut tuntuu olevan vaikeaa! varmaan tämä maailman tilanne vaikuttaa!!odottanut että todistajat tulisi vierailemaan ja puhuisivat pyörryksiin!! T:mies 09a

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu