https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/venalainen-tahtisopraano-sai-potkut-new-yorkin-metropolitan-oopperasta-ei-suostunut-kritisoimaan-julkisesti-vladimir-putinia/8370242
Yksinkertaiset säännöt ovat parhaita. Sama juttu myös oikeusistuimiin ja lainsäädäntöön. Ei tule valitusten kanssa ongelmia!
Kaikille niille potkut, jotka eivät julkisesti tuomitse Putinin toimia. Ei poikeuksia kenellekään.
11
76
Vastaukset
- Anonyymi
Ja jos joku ei anna potkuja jollekin Putinia kannattavalle, niin saa itse välittömästi potkut.
- Anonyymi
Ei saa sekoittaa politiikkaa kulttuuriin ja urheiluun.
- Anonyymi
Kyllä saa ja pitää.
Olet selvästi venäläinen aivopesty trolli.
Eikä kyse nyt ole edes mistään politiikasta. Opettele suomen kielen perusteet. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä saa ja pitää.
Olet selvästi venäläinen aivopesty trolli.
Eikä kyse nyt ole edes mistään politiikasta. Opettele suomen kielen perusteet.https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/ad6ce120-6620-4e69-bb51-a8d4ec229660
Suomalaiset ei kumarra venäläisiä, ja tuomitsevat hyökkäykset Ukrainaan.
- Anonyymi
Katsojilleen Metropolitan kiusaa tekee, nuo Venäläiset ovat miljonäärejä , eivätkä tee rahasta taidetta vaan rakkaudesta.
- Anonyymi
Lasse setä tutkittu ja turvallinen rokote🤣
https://eliitinesoteerisetsymbolit.blogspot.com/2022/03/rakas-lasse-lehtonen.html - Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/formulat/a/d3305e14-d6ac-4202-a9f5-ffcde5b0e8ce
Venäläinen kuski ei suostunut tuomitsemaan Putinia. Eikä tuo pelle osannut edes ajaa. - Anonyymi
Muutosta ei tapahdun ennen kuin kansa ymmärtää, että Putinin johdolla ei mennä mihinkään enää.
- Anonyymi
Vaatii tuhansia pikkumuutoksia. Jos ei enää saa mistään länsimaisia autoja, puhelimia, tietokoneita, kodinkoneita, ruokaa, vaatteita, urheiluvälineitä, polkupyöriä, elokuvia, pelejä jne., tätä ei voi olla huomaamatta.
Ja jos suurin osa venäläisitä urheilijoista ei enää pääse kilpailemaan. niin se kyllä näkyy tavallisellekin kansalaiselle. Ja jos ei pääse matkustamaan ulkomaille eikä Venäjälle tule enää turisteja, niin jotain on keksittävä tilalle. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaatii tuhansia pikkumuutoksia. Jos ei enää saa mistään länsimaisia autoja, puhelimia, tietokoneita, kodinkoneita, ruokaa, vaatteita, urheiluvälineitä, polkupyöriä, elokuvia, pelejä jne., tätä ei voi olla huomaamatta.
Ja jos suurin osa venäläisitä urheilijoista ei enää pääse kilpailemaan. niin se kyllä näkyy tavallisellekin kansalaiselle. Ja jos ei pääse matkustamaan ulkomaille eikä Venäjälle tule enää turisteja, niin jotain on keksittävä tilalle.Niin juuri. Maksukykyiset turistit kaikkoavat ja vievät rahansa muualle. S-ryhmä teki oikein päättäessään hotelliensa ja kauppojensa sulkemisesta ennen lopullista romahdusta, sillä ruplan arvon sanotaan jo lähentelevän nollaa.
Tosin Venäjällä on ennenkin osattu painaa rahaa...
Kumma, että 90-luvun talouskurimuksesta ei siellä opittu mitään. Joutuivat tuolloin turvautumaan jopa kultavarantoihinsa saadakseen lännestä lainaa.
Karman laki.
- Anonyymi
Pitää keksiä joitakin toimivia tapoja jakaa oikeita uutisia tavallisille venäläisille. Jos Venäjällä on toiminnassa edes sisäinen "internet", niin siihen pääsee varmasti liittymään jotenkin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään975221Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen543351Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,742720Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621378Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp3041288Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?261233Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1121096- 461040
- 411036
Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2331036