Nämä kyllä herkästi hyvesingaloivat ja muuttelevat rasismin pelossa pakkauksiaan, mutta kun on todellisia ongelmia, niin ei tehdä rahankiilto silmissä mitään https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000008661392.html
Nyt loppu Fazerin tuotteiden käyttö
21
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Fazer on käsittämätöntä saastaa.
- Anonyymi
Siirtyi maineensa puolesta suklaaosastolle.
- Anonyymi
80-luvun armeijaslangilla voisi sanoa: Älkää selvittäkö.
- Anonyymi
Lopeta suomalaisen yrityksen mustamaalaus. Tuo on isänmaan vastaista toimintaa sota-aikana lietsoa boikottia isoa Suomalaista elintarvikeyritystä vastaan.
- Anonyymi
Miksi firma jäi maahan joka aloiti sodan naapurivaltiotaan vastaan?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi firma jäi maahan joka aloiti sodan naapurivaltiotaan vastaan?
Lopeta vihan lietsonta Suomea vastaan!
- Anonyymi
Kyllähän Fazer tukee myös pakolaisia.
- Anonyymi
No eipä sinun käyttämättäjättämäsi kiimnosta Fazeria. Venäjällä pulla maistuu jatkossakin ja ruplia virtaa. Ainutta heidän kannattavaa liiketoimintaa on paha lopettaa.
- Anonyymi
Vilkase ihan huviksesi ruplan kurssikehitystä ja muistele minkälainen arvo ruplalla oli todellisuudessa Neuvostoliiton aikaan.
- Anonyymi
Saattavat vielä tukehtua pullaan.
- Anonyymi
En usko, että Fazer on kovinkaan pahoillaan sun boikotista.
- Anonyymi
Kyllä se vielä on pahoillaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä se vielä on pahoillaan.
Niin oli Rus-burgergin muutaman päivän miettimisen jälkeen.
- Anonyymi
Venäjän trollin aloitus, epäisänmaallinen jolla pyritään luomaan epävakautta Suomeen.
- Anonyymi
Fazer 'Syötämme venäläiset sotilaat, jo vuodesta 1891'
- Anonyymi
Minä ostelen kohta Fatzerin suklaamunia ja mämmiä. Pääsiäinen tulee pian, se on Venäjällä suuri kirkollinen juhla. Toivon että köyhät venäläislapsetkin saavat ne suklaamunansa. He ovat syyttömiä sotaan ja suomalaisten jakamaan kurjuuteen!
- Anonyymi
Taas trollit parkuu ja boikottejaan. Kasvakaa jo aikuiseksi, kakarat xD Itse ostin juuri hiljattain Fazerin suklaata ja aion vastaisuudessakin ostaa.
- Anonyymi
Fazerin tuotteet liian kalliita pieneläkeläiselle.
- Anonyymi
Älä höpsi. Suomessa ei edes ole pieneläkeläisiä. Venäjällä niitä on, koska siellä on kurjat olot.
Osta suklaata Lidlistä, jätä kaurapuurot syömättä!
- Anonyymi
Onneksi Fazerin ruispalat ovat vaihdettavissa ravitsevampiin.
- Anonyymi
Muuttaisi edes nimensä Quislingiksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110954
- 525240
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452443- 302143
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131711Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421554Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301241Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351176Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892