Nyt ei pysty enää meneen töihin

Anonyymi

Bensapumpulla oli 2,20 e... nyt menee jo liiallisuuksiin.

Maanantaina soitan töihin ja sanon olevani sairaslomalla. Menen perjantaina jottei palkanmaksu keskeydy. Samalla voin hoitaa kauppa asiat.
Sitten olen taas maanantaina sairaslomalla, eri syystä. Ja perjantaina olen töissä että saan rahaa... Aloitan sairaslomasarjan, jotta yritys irtisnoo mut.. näin en saa karenssia.

Bensa uhka on parin viikon päästä 3 e, kuulin asemalla käydessäni. Joten repikää siitä.

14

120

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikkien alojen työseisokki päälle

    • Anonyymi

      On sulla sitten surkean pieni palkka.
      Olisko kannattanut opiskella?

      • Anonyymi

        Mutta ehi, hienoa että sulla ei ole. Minä toivon että bensa nousee 15 e itra! Jos ei mitään väliä. Älä sitten marmata että ihmiset ei HALUA mennä töihin. Hyvä että edes sinä olet iloinen ja tyytyväinen. Kiva kiva.


    • Anonyymi

      Onneksi voi laittaa tankkiin MPÖ ja ajella Valmetilla kauppaan sekä töihin.

      • Anonyymi

        Mulla on työauto firman puolesta joten mä hoitelen omatkin asiat ja kauppaostokset sillä. Firman pihassa sitten lastaan omaan autoon ostokset ja ajelen kotia. Ei tarvi muuta ajaa kuin työmatkat. Kätevää.
        Ihan sama maksako bensa 1 e tai 3 e, tai 10 e... ei vaukuta muhun en aja muuta omalla kun töihin ja takasin. ;))))))))).


    • Anonyymi

      Halpaa on menovesi. Polttoainekulut eivät ole kovin monta prosenttia palkasta. Ne saa jopa verovähennyksiin.

      • Anonyymi

        No niin on, minusta sellanen ohen kilohinta 16 e tai sisäfileen 69 e olisi bensalle hyvä litrahinta. Aivan liian halpaa on.


    • Anonyymi

      Lopetin työt jo viime syksynä. Ei vaan ollut enää varaa. 250 euroa bensakulut työmatkalla niin se on jo liikaa. Pyysin lisää palkkaa, en saanut joten otin loparit. Raksatöis pitää olla auto ja itse pitää maksaa kulut palkasta.

      • Anonyymi

        Kun suomen kansa hyväksyy kaiken, eikä koskaan laita vastaan, niin meille voi tehdä mitä tahansa. Hintoja voi nostaa mielen määrin kun kukaan ei stoppaa vaan aina maksaa, kukapa sillon mitään välittäisi siitä vaikka hintoja nostavat.

        Minä jättäisin maksamatta, jos liittyisi muitakin, satoja tuhansia kymmen tuhansia, yksin se ei vaan onnistu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kun suomen kansa hyväksyy kaiken, eikä koskaan laita vastaan, niin meille voi tehdä mitä tahansa. Hintoja voi nostaa mielen määrin kun kukaan ei stoppaa vaan aina maksaa, kukapa sillon mitään välittäisi siitä vaikka hintoja nostavat.

        Minä jättäisin maksamatta, jos liittyisi muitakin, satoja tuhansia kymmen tuhansia, yksin se ei vaan onnistu.

        Ethän ehdottanut näitä silloin, kun oma puolueesi laittoi duunarin tekemään töitä ilmaiseksi kaksipäivää kk.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ethän ehdottanut näitä silloin, kun oma puolueesi laittoi duunarin tekemään töitä ilmaiseksi kaksipäivää kk.

        Ei mulla ole omaa puoluetta! En äänestä koskaan, minun mieleni ei kestä valehtelijita, huijareita, rikollisia ja koska en tunne heistä ketään niin miten voisin äänestää ketään, hoitamaan suomen asioita. Niin hullu en ole. En voi äänestää ihmisiä saamaan kymppitonnin palkkoja tekemättä yhtään mitään ja viemään kansan rahaa. Hirvee ajatus, jotenmun ei tarvi hävetä sitä että suomen tilanne on tämä mikä on.

        Onneksi tajusn nuorena milalsia rikolisia etduskuntaan on menossa, aina viikottain joku jää kiinni valheistaan ja petoksistaan. Edunskunta on kun vankila, jossa asuu rikolliset vapaasti kuitenkin liikkuvat ja tekevät. Huh mikä ajatus että äänestäisin heitä.... ei ei...


    • Anonyymi

      Ei mitään töitä saa. Sodan takia tulee paljon lomautuksia ja potkuja ihmisille. Bensa kallistuu joten ei ole varaa edes mennä töihin kun ei ole nyttenkään.

    • Anonyymi

      Jäin kotiin, kun ei ole varaa mennä töihin. Soitin eilen pomolle, ja sanoin että en voi tulla kun ei ole rahaa bensaan. Hän sanoi että okei. Olen työtön ja saan nyt kaikki kaikki rahat omaan käyttööön.

      Suomessa ei työ kannata.

    • Sano että bensan hinta kävi pumpulle eikä saa rasittaa sitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 154
      2061
    2. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      370
      1519
    3. Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.

      Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      178
      1072
    4. Olen Aito Narsisti

      Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.
      Sinkut
      279
      754
    5. 33
      641
    6. PÄIVÄN KYSYMYS

      Haluatko SINÄ afkaani-muslimin ministeriksi?
      Kajaani
      271
      639
    7. Outo liikkuja

      Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut
      Ähtäri
      12
      631
    8. Mara puhuu narsuista

      Eikö toi ämmä itse ole suurin sellainen?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      583
    9. Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä

      Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen
      Puolanka
      22
      547
    10. Onko tämä meidän yhteys

      Vähän liian vaikeaa? Joskus voimakkaatkaan tunteet ei riitä.
      Ikävä
      42
      522
    Aihe