Putinin mielentilan muutos on yllättänyt koko maailman. Putin on ollut laajalti Persujen ihanne. Persut ovat joutuneet tyhjän päälle. Persujen suuret ihanteet ovat osoittautuneet pahoiksi kupliksi.
Pimahtivatko Persutkin
Anonyymi
2876
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Sotapropagandaa 🚽
Eihän persut ole sodassa? Kaiken lisäksi sivareita.
Packaleenikin,tuo putiinin nuolija,on mukamas ukrainalaisia auttamassa. Varmasti vaalivideo pyörii samalla?
Nyt ei ole aika haukkua persuja eikä muitakaan puolueita! Tilanne on sen verran vakava, että kansalaisten pitää vetää yhtäköyttä jos mielimme pärjätä.
Siinä sitä paskaa aloituksessa kerrakseen.
Kyllä aloittaja oikeilla jäljillä on. Viime viikolla Eduskunnan kyselytunnilla persut esimerkiksi selvästi yrittivät väittää että Suomen omavaraisuuden heikko taso johtuu nimenomaan ilmastonmutoksen torjumisesta ja ns. vihreästä siirtymästä. Kuitenkin vihreä siirtymä nimenomaan on tähdännyt energiaomavaisuuden nostoon ja Suomen ja Euroopan riippumattomuuteen tuontienergiasta. Persus siis selvästi käyttävät Ukrainan sotaa tekosyynä sille, miten Suomessa pitäisi yhtäkkiä alkaa suosimaan fossiilisia polttoaineita - no kertokaas Persut miten se muka lisäisi Suomen omavaraisuutta?
Persuilla+on+kaikki+pasmat+sekaisin.++Ovat+joutuneet+todelliseen+kannatuskriisiin.++Kyllähän+suomalaisista+98%++tietää,+että+fossiilisista+on+päästävä+eroon.++Loput+2%+ovat+Persuja.
Ei ne panssarivaunut kuule sähköllä kulje.
Mutta bio- tai uusiutuvalla dieselillä kulkee. Niiden käyttö on pois Putlerin ja arabimiljardöörien kukkaroista.
jos hurrit haluaisi ostaa ahvenanmaan 100 miljardilla niin möisin , siellähän asuu hurreja .
Putin voittaa ja sen jälkeen teikäläiset pannaan montuun
Sinunko "lihaksillasi"? Sopii tulla yrittämään.
Pietarissa sekä Kremlissä olisi syytä muistaa, että noin puoli miljoonaa "esitaistelijaanne" makaa jo tuossa rajanpinnassa, parin metrin syvyydessä. Mitään ette oppineet, kannattiko ristiretkenne? Ukrainan sota näyttää jo viitteitä kaikilla sektoreilla siitä, että Venäjän mahti on kutistumassa rusinaksi yhden pöljän sekä lähipiirinsä megalomaanisuuden vuoksi. Vastoin vanhan ystäväkansan, Venäjän kansan tahtoa. Venäjän kansalla on syytä pelätä, toistuvatko Stalinin kauheudet vai paneeko se itse pisteen iin päälle ennen sitä maansa diktatuurille.
Jaa, et nappi otsaan, vain perSSut jätetään säälistä henkiin!
Aloittajalle vaan tiedoksi että vasurin ja kommarin tunnistaa siitä että se kääntää asiat päälaelleen!
Ahaa, aloittaja onkin vasuri kommari. Ok
Tuliko tää sulle yllätyksenä?
Milloin persun maalinsiirto ei olisi niin yllätyksellinen, että se on jopa itsestäänselvyys?
Euroipan+osuus+hiilidioksidipäästöistä+on+10%.+Vasemmistosta+ei+kuulu+Venäjää+tuomitsevia+mielipiteitä,+istuvat+eduskunnassa+kuin+paska+housussa,+jokohan+niidenkin+kalloon+alkaa+totuus+valkenemaan.+Halla-aho+on+taas+ollut+selväsanaisin+politiikko+ja+tuonut+selvästi+esille,+että+Venäjä+on+roistovaltio.+Ukrainalaisten+kärsimystä+on+karmea+seurata.
Oikea huomio.
Persun+logiikka:++jos+tekee+pahaa+vain+10%:n+verran,+kannattaa+lisätä+pahantekoa,+koska+tekee+pahaa+suhteessa+niin+vähän.++
Persun+mielestä+on+poliittinen+uroteko,+jos+nimittää+roistovaltiota+roistovaltioksi.+
Persujen+viisaudella+huononnetaan+ihmiskunnan+elämää,++ei+paranneta+yhtään.
Onneksi tuli sota paikkaamaan vehersossujen aiheuttamia tuhoja.
🤣🤣😂😂😁😁😁😋😅😅
Visainen kysymys. Se on kuitenkin faktaa että vihuri on pimahtanut jo siittäessä.
Persujen kiiluvasilmäinen putinkiima senkun yltyy päivä päivältä.
Putin vapauttaa Suomen.
😇😎😎🤗😇🤓
Pasin romahdus...
https://youtu.be/Cya8_GPV5nw
Miten päin persujen hyrrätakki on tänään??
Persut on vielä meidän toivo parempaan. Ei hintit ym pissa liisat. Hyi vittu tätä hallitusta. Nyt näkee oma kansa saa kärsiä . Jaetaan persettä ja rahaa ulos.