Sainpa puhelimeeni viestin VITAMAILISTA.Kertoivat,että olen voittanut jotain ja saadakseni sen pitää tilata VITAMAIL-PILLEREITÄ.Mutta jos haluaa pääpalkinnon matkan,niin osallistupa vielä NUORTEN LIIKUNTAHARRASTUKSEEN JA OSTA ARPOJA,jonka siis saa vain lunastamaalla pillerit arvat.Ja tietenkin maksusta eikä mistään arvonta-voitosta.
Annoinpa myyjien puhua papattaa ja paljastivat,että ovat saaneet s-ryhmittymän kautta jotenkin numeroni kun olen vastannut johonkin s-kyselyyn.Otin yhteyttä välittömästi s-turvapalveluun ja kielsivät markkinoineensa kyseistä asiaa tai antaneet kenenkään luottamuksellisia tietoja kellekään ja kielsivät antamasta mitään tietoja VITAMAILILLE EIKÄ TILAAAN MITÄÄN.
Tästä laitoin s-turvapalvelun viestin sitten VITAMAILILLE ja kertoivat sitten,että ovat saaneet numeron NORDICLEADS firmalta Turusta.Kyseinen NORDICLEADS kuulemma kerää asiakastietoja ja myy niitä eteenpäin.
Laitoin viestin NORDICLEADSILLE ja kysyin mistä saatanasta ovat saaneet numeroni ja ARVATENKAAN MINULLE EI KOSKAAN TULLUT VASTAUSTA.
Ehkä säikähtivät myöskin,kun ilmoitin ottavani kuluttaja-asiamieheen yhteyttä ja VITAMAIL laittoi heti viestin,että pahoitellaan ja perutaan kaikki.
Muutama päivä sitten tuli puhelimeen soitto SUOMEN VITAMIINIKESKUKSESTA Kuopiosta,jossa kaupattiin taas jotain pilleriä.Aloin tivaamaan mistä ovat saaneet numeroni ja kuinka yllättävää,PUHELU KATKAISTIIN. Laitoinpa heillekin viestin,että en halua kuulla heistä tämän jälkeen mitään tai kuluttaja-asiamies ottaa yhteyttä.EI VASTAUSTA VIESTIIN.
PILLERINMYYJÄT
1
147
Vastaukset
- Anonyymi
Seuraavalla kerralla anna huijarin puhua ihan vapaasti. Jos tarjoaa ilmaista näytelähetystä, suostu siihen, jos ei ahne huijari ei esitä mitään ehtoja. Jos esittää, kiellä lähettämästä mitään ja aloita huijarin haukkuminen rikoliseksi kusipääksi.
Tuo ilmainen näytelähetys ei muutu mitenkään maksulliseksi kestotilaukseksi, vaikket aktiivisesti peruuttaisi sitä (mitä et edes ole tehnyt). Anna huijareiden selittää ja uhkailla ihan vapaasti. Saat ehkä usean kuukauden päästä muutaman kirjeen perintätoimistoltakin. Ovat aiheettomia, sillä et ole tilannut mitään. Voit vedätellä heitäkin aikasi kuluksi. He maksavat kaiken huvin.
Sinua uskotaan. Ei koskaan tunnettuja huijareita.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee693110Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."341982Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2801590Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.1041554Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?2611213Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki261118Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin871101Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.1201064En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711040- 981023